Президент Європарламенту Єжі Бузек заявляє, що за останні п'ять років Україна не досягла значного прогресу в наближенні до Євросоюзу, чим він дуже розчарований.

«Двері Європейського союзу відкриті. Але виконання критеріїв вступу є дуже складним. Сьогодні увага Євросоюзу привернута до Західних Балкан. Країни цього регіону суттєво просунулися у виконанні Копенгагенських критеріїв. Якщо говорити про Україну, то потрібно визнати: за останні п'ять років тут не досягнутий значний прогрес. Говорю про це з великим розчаруванням і засмученням. Ми сподівалися на значно більший прогрес у наближенні України до основ, на яких базується Європейський союз. Без цієї сумісності складно взагалі говорити про яку-небудь тіснішу співпрацю», - сказав він.

При цьому Бузек зазначив, що зараз багато що в Україні залежить від майбутніх президентських виборів: «Нещодавно я зустрічався з головою Верховної Ради Литвином і Президентом Ющенком. Ми розмовляли про те, як не закривати Європейський союз для східних сусідів. Але дуже багато що залежить від майбутніх виборів в Україні: вони повинні бути прозорими, справедливими і чесними. Також важливо, щоб українські лідери досягли згоди і єдності в найважливіших справах, особливо в тих, які стосуються зближення з Європейським союзом».

У той же час, кажучи про те, що насамперед повинен зробити український Президент у напрямі європейської інтеграції, президент Європарламенту зазначив: «Дуже важливо, щоб Євросоюз, принаймні, не відчував труднощів з постачаннями газу взимку. Це дуже серйозний сигнал про здатність домовлятися. Я розумію, що це залежить не лише від української сторони. Але, якби українці зробили все можливе, щоб гарантувати стабільність постачань, це було б для нас чималою допомогою. Тим паче, що Євросоюз хоче допомогти Україні з інвестиціями в газотранспортну систему. Друга дуже важлива річ: розвиток співпраці в рамках «Euronest» - мережі міжпарламентської співпраці в Європі. Також важлива співпраця у межах «Східного партнерства». Європейський союз приділяє особливу увагу своїм найближчим, стратегічним партнерам. Саме такі стратегічні відносини ми хочемо будувати з Україною».

Бузек також підкреслив, що для подальшого зближення України і ЄС велику роль грає не прізвище майбутнього Президента, а позиція самих українців - цивільного суспільства, неурядових організацій. «Українці повинні ще більше відкритися на Захід», - додав він.

За матеріалами «Німецька хвиля», «ЛІГА»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

407