США підтримують подальшу інтеграцію України в НАТО і Євросоюз, - заявила держсекретар США Хіларі Клінтон.

«Сильна і незалежна Україна хороша для регіону і хороша для світу», - заявила глава американського зовнішньополітичного відомства в середу у Вашингтоні після закінчення переговорів з міністром закордонних справ України Петром Порошенком.

Держсекретар повідомила, що відбулася перша зустріч Комісії із стратегічного партнерства між США і Україною, яка була заснована в липні 2009 року під час візиту віце-президента Байдена до цієї країни.

«Ми також чекаємо вільних і справедливих президентських виборів у січні і спільної роботи з тими лідерами, яких вибере український народ у міру ухвалення ним необхідних заходів для відновлення економіки й проведення реформ», - заявила держсекретар США.

Клінтон повідомила, що перша зустріч Комісії із стратегічного партнерства між США і Україною сприятиме співпраці в області безпеки, економіки, торгівлі, енергетики і створенню правової держави. «Працюючи спільно, як партнери, ми зможемо відповісти на виклики і не упустити можливості 21 століття», - сказала держсекретар США.

У зв'язку із закінченням терміну дії Договору СНВ Клінтон зазначила важливість рішення України, прийнятого 15 років тому, про відмову від ядерної зброї і її приєднання до договору про нерозповсюдження, - повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Також Клінтон повідомила, що США й Україна нещодавно досягли угоди про відновлення ліквідації ракет СКАД. «Зараз Україна робить важливий внесок до глобального світу і безпеки, включаючи її внесок у міжнародні миротворчі сили від Косово до Ліберії і Судану», - сказала вона, зазначивши важливість українського внеску у військовій операції в Афганістані.

Зі свого боку міністр закордонних справ України Порошенко виразив подяку США за підтвердження української безпеки.

«Для України критично важливе повернення місії МВФ і відновлення її діяльності в Україні для демонстрації відвертості й ефективності співпраці з МВФ», - сказав він.

Відповідаючи на запитання журналістів про можливу участь України в новій архітектурі ПРО, Порошенко сказав, що це питання під час переговорів не обговорювалося. «Ми не піднімали питання про протиракетну оборону, але розуміємо, що питання глобальної безпеки і питання безпеки України, її суверенітету і територіальної цілісності - дуже важливе для нас», - зазначив міністр.

Порошенко повідомив, що в ході переговорів у Вашингтоні обговорювалися питання енергетичної безпеки України і підготовка до зустрічі в Загребі 18 грудня, коли Україна приєднається до Договору про енергетичне співтовариство.

За словами міністра, питання про енергетичну безпеку не можна вирішувати на двосторонньому, а лише на глобальному рівні.

«У нас є загальне розуміння нинішньої ситуації, і ми продовжуємо ефективну співпрацю з США», - зазначив він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

504