Доповідач Комітету з питань моніторингу Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Ренате Вольвенд не може пообіцяти, що після президентських виборів ПАРЄ припинить моніторинг України. Про це вона сказала на прес-конференції у Києві.
«Я нічого пообіцяти не можу, зокрема, що після цих виборів моніторингові процедури будуть припинені», - сказала доповідач ПАРЄ.
За словами Вольвенд, вона весь час сподівається, що ось-ось моніторинг з України буде знято, але це залежить не стільки від Ради Європи, скільки від самої України, яка 15 років тому добровільно взяла на себе зобов'язання. «Тому я постійно прошу, щоб Україна, нарешті, продемонструвала політичну волю», - підкреслила Вольвенд, яку цитує «УНІАН».
При цьому вона зазначила, що розуміє складнощі, які виникають під час розгляду тих чи інших законопроектів у парламенті. «Але для того, щоб моніторинг було знято, потрібно щось робити», - сказала доповідач.
При цьому Вольвенд нагадала, що серед іншого в Україні досі не прийнятий новий Карно-процесуальний кодекс і закон про прокуратуру. Вона висловила сподівання, що уряд найближчим часом внесе на розгляд парламенту проект КПК, а Верховна Рада визначить його розгляд як невідкладний і найближчим часом прийме хоч би у першому читанні.
Також Вольвенд повідомила, що під час зустрічі з головою Верховної Ради України Володимиром Литвином вони практично домовилися розробити «дорожню карту» виконання зобов'язань, узятих на себе Україною перед вступом до Ради Європи, визначивши пріоритетність розгляду тих чи інших законопроектів.
Як повідомляв ForUm, Вольвенд також закликала український парламент найближчим часом внести зміни до закону про вибори Президента України. «Під час усіх своїх зустрічей я намагалася заохотити до того, щоб упродовж найближчого тижня-двох були внесені змін до виборчого законодавства», - сказала вона. Вольвенд висловила жаль з приводу того, що відповідні зміни до виборчого законодавства досі не внесені.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом