На додаток до існуючої української ГТС економічно виправдано побудувати кілька нових ниток, які обійдуться можливим партнером по майбутньому консорціуму у десятки разів дешевше, ніж обхідні газопроводи, заявив міністр закордонних справ Петро Порошенко.

«Дискусії про зміну форми власності ГТС я не допускаю. Але ще з 2005 року ми говоримо про те, що на додаток до існуючої ГТС, яка має можливість транспортувати майже 140 млрд. кубометрів на рік, буде абсолютно економічно виправдано побудувати кілька нових ниток, які обійдуться або російському платникові податків, або будь-якому іншому нашому партнерові у десятки разів дешевше», — заявив міністр.

«Так ось, говорити про формат власності новозбудованої частини ГТС ми не тільки готові, але і зацікавлені», — додав глава МЗС.

За словами Порошенка, початок переговорів щодо створення цього консорціуму очікується вже у 2010 році, повідомляє «Дзеркало тижня».

На думку керівника МЗС, ключем до розв’язання існуючих проблем у газовій сфері повинні стати уніфікована цінова політика, довгострокові контракти і багатосторонній формат газових переговорів.

«На мій погляд, уніфікована цінова політика на газ для всіх споживачів, уніфікована цінова політика на транзит для всіх країн, довгострокові контракти, які позбавлені політичної складової, перехід від двостороннього формату діалогу до багатостороннього істотно укріплять енергетичну безпеку континенту. Підкреслюю: я бачу Україну складовою частиною цієї політики, а не окремим транзитним елементом», — заявив міністр.

Нагадаємо, Газотранспортна система ДК «Укртрансгаз» складається з 71 компресорної станції загальною потужністю 5405,1 Мвт. Протяжність магістральних газопроводів і газопроводів-відведень складає 37 тис. км. Пропускна спроможність ГТС України: на вході – 288, на виході – 178,5 млрд. куб. м, у т.ч. в країни Європи – 142,5 млрд. куб. м.

За оцінками експертів НАК «Нафтогаз України», пропускну спроможність української ГТС можна розширити на 60 млрд. куб. м на рік за рахунок інвестування 5-6 млрд. доларів.

Як повідомляв ForUm, Росія готова взяти участь у модернізації газотранспортної системи (ГТС) України і має у своєму розпорядженні для цього всі можливості. Про це заявив глава Міненерго Сергій Шматко.

Зі свого боку, українська сторона вітає намір Росії взяти участь у модернізації української газотранспортної системи. Про це заявив віце-прем'єр України Григорій Немиря.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

482