У Києві почав роботу 13-й саміт Україна – Європейський Союз.
Делегацію Євросоюзу очолює прем'єр-міністр Швеції Фредрік Рєїнфельдт, як прем'єр головуючої країни в ЄС.
У засіданні саміту також беруть участь президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу і комісар ЄС з питань зовнішніх відносин і Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер, - повідомляє «Інтерфакс-Україна».
У представництві ЄС в Україні повідомили про те, що лідери ЄС і України вітатимуть безперервну ходу у відносинах ЄС-Україна, але в той же час підкреслили, що Україні потрібне надання свіжого стимулу для своїх реформ.
У представництві також зазначили, що на саміті Україна-ЄС буде підписано угоду про стратегічну співпрацю з «Європолом» й угоду про створення філії Європейського інвестиційного банку в Україні. Лідери Європейського Союзу на київському саміті закликатимуть українську сторону додати новий імпульс реформам.
Як раніше писав ForUm, голова представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра напередодні саміту заявив, що керівництво держави не виконує зобов'язання перед Європейським Союзом з питання проведення реформ.
Він нагадав, що відразу після «помаранчевої» революції головні українські керівники заявляли про необхідність конституційної реформи, щоб краще обкреслити повноваження різних гілок влади, але ніякого просування в цьому напрямі не було досягнуто.
Представник Євросоюзу також вказав на відсутність реформ в економіці, які зменшували б бюрократичні перешкоди для ведення бізнесу, і відсутність спроб диверсифікувати українську економіку, яка виявилася залежною від декількох енерговитратних і уразливих від міжнародних криз галузей.
Тешейра також заявив, що не бачить в української влади прагнення до боротьби з корупцією.
Читайте по темі: У Києві відкривається саміт Україна-ЄС. У планах: додати новий імпульс реформам
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом