Асоціація міст України (АМУ) закликає Верховну Раду прийняти Державний бюджет на 2010 рік на основі принципів закладених у новій редакції Бюджетного кодексу, заветованій Президентом. Про це заявив перший заступник виконавчого директора АМУ Віктор Кравченко на прес-конференції в агентстві «Укрінформ» 3 грудня.
«Враховуючи те, що була провалена нова редакція Бюджетного кодексу, ми все ж таки хотіли б звернутися до парламенту, до уряду із проханням, можливо навіть із вимогою, щоб все таки Державний бюджет на 2010 рік формувався на основі тих принципів, які були закладені у новій редакції Бюджетного кодексу», - заявив Кравченко, підкресливши, що цей документ дозволяє зробити крок в перед на шляху до реального наповнення місцевих бюджеті та виконання тих завдань і функцій, які покладені законом на місцеве самоврядування.
Водночас, міський голова м. Українка (Київська обл..), віце-президент АМУ Павло Козирєв відзначив, що завдяки запропонованим урядом змінам до бюджетного кодексу «стало би можливим бачення наповнення фонду розвитку місцевих бюджетів».
Він також повідомив, що мери міст зверталися до 5 політичних лідерів країни, вимагаючи прийняти новий Бюджетний кодекс до президентських виборів.
«Виявилося, що тільки одна людина готова це робити зараз – Юлі Тимошенко», - заявив Козирєв.
«У передвиборчій програмі кожного кандидата в президенти передбачається небачений розвиток місцевого самоврядування. Але, як бачите, Президент України наклав вето на зміни до Бюджетного кодексу. Партія регіонів та Віктор Янукович не підтримали спроби подолати це вето. Всі ці керівники отримали із цього приводу звернення від Асоціації міст України, а також окремо від Асоціації малих міст України, що ці зімни до бюджетного кодексу конче необхідні громадам», - розповів мер Українки.
При цьому Козирєв підкреслив, що «для малих міст переломним моментом була зустріч із прем’єром Тимошенко 1 лютого 2008 року, де мери змогли вперше особисто донести нашу проблематику до керівника уряду.
«Нас почули – було 61 доручення прем’єра», - констатував він.
Як повідомлялося, 1 грудня 2009 року Верховна Рада не подолала президентське вето на розроблений урядом Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (нова редакція)». За проголосувало всього 199 народних депутати. Раніше, 21 жовтня 2009 року, за подолання вето свої голоси віддали 228 нардепи.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом