Уряд України ініціює проведення аналізів економічними експертами закону про підвищення соціальних стандартів і супутніх йому змін у держбюджет-2009 для доказу їх неефективності. Про це повідомила прем'єр-міністр України Юля Тимошенко, відкриваючи засідання Кабінету міністрів у середу.
«Ми направили закон про підвищення соцстандартів і змін до бюджету у всі фінансово-експертні комісії країни, і ще направимо іноземним експертам, щоб підтвердити, що це був великий обман для людей - жорстокий і цинічний», - сказав вона, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Зокрема, за словами прем'єра, вступ цього закону в дію негативно відображається на фактичному рівні мінімальних пенсій.
При цьому вона виразила надію, що саме експертні круги «оголосять вирок цьому псевдосоціальному закону».
Як повідомляв ForUm, 20 жовтня Верховна Рада України прийняла Закон «Про встановлення прожиткового мінімуму й мінімальної заробітної плати».
Законом встановлюється прожитковий мінімум на одну людину з розрахунку на місяць у розмірі: з 1 листопада 2009 року – 701 грн., з 1 січня 2010 року – 825 грн., з 1 квітня – 839 грн., з 1 липня – 843 грн., з 1 жовтня – 861 грн., з 1 грудня – 875 грн.
Крім того, законом встановлена мінімальна заробітна плата: з 1 листопада 2009 року – 744 грн., з 1 січня 2010 року – 869 грн., з 1 квітня – 884 грн., з 1 липня – 888 грн., з 1 жовтня – 907 грн., з 1 грудня – 922 грн.
25 жовтня було оприлюднено заяву Міжнародного валютного фонду, в якій МВФ виразив надію, що цей закон буде ветований Президентом України.
30 жовтня Президент України Ющенко підписав Закон України «Про встановлення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати».
4 листопада Закон «Про встановлення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати» набрав чинності.
4 листопада міністр юстиції Микола Оніщук заявив, що непідвищення мінімальних пенсій і зарплат з 1 листопада поточного року, відповідно до прийнятого ВР закону «Про встановлення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати», не є порушенням закону, оскільки на сьогоднішній день не внесені відповідні зміни до Державного бюджету України.
Міністр також підкреслив, що виконання закону про підвищення соцстандартів вимагає внесення змін не лише до Держбюджету на поточний рік, але і в проект Держбюджету на 2010 рік. «Це визнають і самі депутати, оскільки не випадково лідери основних фракцій заявили про те, що вони мають намір поставити це питання на порядок денний і внести відповідні зміни», - сказав Оніщук.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом