Президент Комітету регіонів Європейського Союзу Люк Ван ден Бранде вважає, що Україна має репутацію країни з високим рівнем корупції. Про це Ван ден Бранде заявив сьогодні на прес-конференції в Сімферополі.

«Існує проблема репутації. Говорять, що в цій країні, і конкретно - в Криму, існує високий рівень корупції», - сказав президент комітету ЄС. «Я не можу сказати, що ситуація з корупцією в Україні поліпшується... Ситуація ускладнюється», - зазначив він.

«Мені буде дуже складно переконати Німеччину, Іспанію, Великобританію й інші країни Євросоюзу співпрацювати з Кримом, якщо в України й Криму існує така репутація, і ми на ділі бачимо, що дійсно корупція існує», - зазначив Ван ден Бранде, повідомляє «УНІАН».

При цьому він підкреслив, Крим і країни ЄС повинні співпрацювати. «У Криму й України дуже великий потенціал», - сказав Ван ден Бранде.

Зі свого боку голова представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра зазначив, що корупція - це не та проблема, яку можна вирішити за один день. «Це та проблема, яку можна вирішувати поступово, тому що вона пов'язана з багатьма аспектами - це й традиції країни, її культура, організації та інститути, які представлені в цій країні, і відсутність належного законодавства», - сказав він.

Глава українського представництва Єврокомісії зазначив, що боротися з корупцією повинні не лише органи й інститути, але і громадяни. «Головна відповідальність лежить на плечах самих громадян, тому що вони можуть вирішувати для себе: будуть вони уникати корупції чи навпаки, її підтримуватимуть. Чим більше дій буде з боку самих громадян, тим менший буде рівень корупції в країні», - задзначив він.

Разом з тим президент Комітету регіонів Євросоюзу не виключив, що коли-небудь Україна стане членом ЄС. «Можливо, одного разу Україна стане членом Євросоюзу. Не можна сказати, що ми відкидаємо цю можливість», - сказав він.

Ван ден Бранде дав зрозуміти, що програму «Східне партнерство» не варто розцінювати як ерзац ЄС для України. «На цей момент ми працюватимемо в рамках програми європейського партнерства, але ми не виключаємо можливість, навіть сподіваємося, що Україна коли-небудь стане членом Євросоюзу», - сказав президент Комітету регіонів ЄС.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

613