Тимчасова слідча комісія Верховної ради (ТСК) з питань розслідування обставин отруєння Віктора Ющенка у п'ятницю затвердила попередній звіт. Не дивлячись на те, що на прохання голови комісії Володимира Сівковича текст документа поки тримають у секреті, вдалося дізнатися деякі подробиці. Із них слідує, що члени ТСК мають намір констатувати: суспільству нав'язується версія навмисного отруєння Ющенка.
Попередній звіт ТСК з питань розслідування обставин отруєння кандидата у Президенти Віктора Ющенка і з'ясування причин і осіб, винних у затягуванні цієї кримінальної справи, стояв на порядку денному засідання Верховної Ради ще 19 листопада. Проте тоді відзвітувати про виконану роботу члени комісії не змогли, оскільки підсумковий документ затверджений не був. Для його підписання вони зібралися на спеціальне засідання у п'ятницю.
«Знайдіть Кілінкарова (Спиридон Кілінкаров – народний депутат, фракція КПУ – ред.), потрібно, щоб він обов'язково прийшов – він жодного разу не був, адже він все-таки мій зам!» – давав вказівки помічникам за кілька хвилин до початку засідання Сівкович. Проте забезпечити присутність усіх членів ТСК так і не вдалося: не було, наприклад, Олени Лукаш. А Геннадій Москаль, який суміщає роботу у Раді з посадою заступника міністра внутрішніх справ, по телефону повідомив голову ТСК, що з усіма висновками комісії згоден, але приїхати не може, повідомляє «Комерсант-Україна».
«Це все наше листування з Генпрокуратурою. За його підсумками можна докторську написати, причому не одну», - з гордістю сказав Сівкович, відкриваючи засідання і вказуючи на три важкі теки з документами.
Після цього всі члени ТСК отримали текст попереднього звіту, з яким вони повинні були ознайомитися і підписати. Після прочитання у деяких депутатів виникли пропозиції щодо його уточнення.
«Я наполягаю: необхідно вказати, що не доведений (Генпрокуратурою – ред.) як факт умисного, так і випадкового отруєння», - вимагав народний депутат Олександр Омельченко («Наша Україна – Народна самооборона»). У результаті депутати вирішили зазначити, що не доведений тільки факт «умисного отруєння». Проте найпалкіша дискусія розгорілася навколо іншої тези, а саме – «країні нав'язується версія умисного отруєння, а суспільство навмисно вводиться в оману».
«Я б цей пункт прибрав, давайте у попередньому звіті про це не говоритимемо», - запропонував народний депутат Євген Добряк (БЮТ). У свою чергу, глава ТСК заперечив, що «так і є».
Депутати сперечалися не з приводу того, чи вводять суспільство в оману, а з'ясовували, хто саме це робить – Генпрокуратура, її окремі представники чи ж очолювана Галиною Климович слідча група ГПУ, яка розслідує справу Ющенка. «Якщо ми зараз напишемо «окремі представники ГПУ», то в остаточному звіті ми зможемо назвати їхні імена», - запропонував компромісне рішення Сівкович.
У схваленому звіті є і рекомендації, з якими члени ТСК мають намір виступити після заслуховування результатів їхньої роботи. Комісія рекомендує у терміновому порядку змінити склад і керівництво слідчої групи, яка займається розслідуванням кримінальної справи про отруєння Віктора Ющенка, і запропонує ГПУ порушити щодо членів слідчої групи кримінальні справи за фактами фальсифікації даних слідства. Друга рекомендація ТСК зводиться до необхідності взяти у Ющенка біологічні зразки для проведення ще однієї експертизи в Інституті екології і токсикології ім. Л. І. Медмедя.
«Тільки ви поки цей звіт нікому не показуйте – не треба, щоб він передчасно з'явився у пресі. Інакше це питання (звіт ТСК – ред.) взагалі до порядку денного (Ради – ред.) не внесуть», - вже завершуючи засідання, строго попередив депутатів Сівкович.
Як повідомляв ForUm, комісія була створена 31 березня за ініціативою народних депутатів Нестора Шуфрича і Олени Лукаш (обоє – Партія регіонів). Очолив ТСК також представник ПР, народний депутат Володимир Сівкович.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом