
У НАТО впевнені, що після президентських виборів Київ продовжить курс на євроатлантичну інтеграцію.
Така позиція висловлювалася міністрами оборони країн-членів НАТО під час проведення консультацій Україна-НАТО, - повідомив в інтерв'ю журналістам після закінчення засідання пізно ввечері понеділка перший заступник секретаря РНБО Степан Гавриш.
«У союзників у цьому напрямі був оптимізм, вони виходили з незмінності курсу України в НАТО, і ми, у свою чергу, декларували таку позицію», - сказав він, відповідаючи на запитання про те, чи бачать у НАТО залежність перспективи розвитку двосторонніх відносин від результатів майбутніх президентських виборів.
Гавриш стверджує, що в ключових виступах «звучало те, що після президентських виборів Україна вийде на новий етап стабільності відносин з НАТО». «Змінити логіку еволюції руху України в євроатлантичному напрямі неможливо, оскільки це, фактично, загрожує зміні державного ладу, оскільки ці рішення закріплені законом», - упевнений перший заступник секретаря РНБО.
Крім того, Гавриш вважає, що членство України в НАТО «підтримується ключовими політичними елітами». «Важливо, хоча ця тема і не звучала під час засідання, що під час виборчої кампанії лише одиничні політики намагаються використовувати НАТО як виборчі гасла, а ключові політичні гравці або цю тему не беруть або намагаються говорити дуже стримано. Це свідчить, що головні політичні гравці розуміють неминучість продовження цієї дискусії, хоч би з урахуванням того, що головний опонент у цьому напрямі України - Росія - свою співпрацю з альянсом розширює», - підкреслив він.
Крім того, Гавриш заявив, що українська сторона готує свої пропозиції до нової стратегічної концепції НАТО, - повідомляє «Інтерфакс-Україна».
«Ми готуємо пропозиції, які пов'язані з підготовкою нової стратегії альянсу», - сказав він.
Гавриш упевнений, що при розробці стратегічної концепції альянсу Київ «повинен зіграти одну з важливих ролей у формуванні політики безпеки в регіоні, який відноситься до інтересів України». «Ми сподіваємося, що Україна має природне право зробити свій внесок. Як це може виглядати - поки що важко сказати, але над цим працюють експерти, і ми намагаємося отримати відповідь на це питання з урахуванням того, що ми розцінюємо наші перспективи відносин з НАТО як такі, що зобов'язують нас до такої дискусії», - сказав заступник Богатирьової.
Кажучи про тимчасові рамки роботи експертів, перший заступник секретаря РНБО зробив прогноз, що пропозиції можуть бути готові «максимум, на початку наступного року».