Японці лише чекають відмашки, щоб приєднатися до фінансування проекту з модернізації української газотранспортної системи. Про це повідомив Надзвичайний і Повноважний посол України в Японії Микола Кулініч.
Зокрема, відповідаючи на запитання про те, що японці висловлювали інтерес до модернізації нашої газотранспортної системи і чи до цих пір він є, посол відповів: «Інтерес є, і зробити вони можуть багато, оскільки японці експлуатують такі ж газопроводи».
За словами Кулініча, «розмови впираються у фінансування. Якщо меморандум, підписаний у березні цього року в Брюсселі, передбачатиме фінансову участь не тільки Європейського Союзу, але й Японії, вони підключаться. Вони говорять: тільки дайте нам відмашку».
У відповідь на запитання, що пропонує Україні японська сторона, Кулініч сказав: «Що таке технічний газ, навколо якого продовжувалося стільки суперечок? Це газ, за допомогою якого запускається компресор. А японці роблять електричні компресори, що мають високоефективні насоси і що не потребують використання технічного газу. Весь Близький Схід працює на таких компресорних установках, вони ж встановлені на тих газопроводах, які йдуть через Туреччину», - повідомляє «УНІАН».
Крім того, за словами посла, «для нашої газотранспортної системи є інший дуже цікавий проект – моніторинг з космосу витікання газу. Є можливість через супутник спостерігати за станом магістральних газопроводів, вмить фіксувати кожен прорив і швидко його ліквідувати, економлячи на неконтрольованих витоках газу, яких у нас досить багато».
Як повідомляв ForUm, за результатами офіційного візиту української делегації на чолі з прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко до Японії в березні 2009 року були визначені перспективні напрями співпраці в таких секторах економіки як газотранспортна система, реконструкція й модернізація ТЕС, розвиток альтернативної енергетики, реформування житлово-комунального сектора, модернізації підприємств гірничо-металургійного й хімічного комплексу і тому подібне.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом