Щось епідемія багатоликого грипу ніяк не дістанеться до наших політиків. А шкода. Не зашкодило б декому з них хоч би замовкнути ненадовго. Он навіть міністр охорони здоров'я Князевич не витримав і поставив політиків і журналістів на одну дошку в сенсі нагнітання паніки. І важко з ним не погодитися.
Минулий тиждень – перший тиждень карантину – був наповнений виключно обговореннями й стогонами з приводу грипу, на фоні яких абсолютно втрачався голос розуму, – наприклад, такий, як у чудового харківського лікаря Комаровського. Кожен політик – за рідкісним виключенням – з неприхованим задоволенням зображав турботу про країну. Поширювали мазі, рекомендували надіти маски раз і назавжди, розвантажували літаки, а деякі, як Президент, давали чисто месіанські по масштабності і дурості заяви. Зокрема, Ющенко вмудрився закликати всіх негайно вакцинуватися від свинячого грипу. Нічого розумнішого він зробити не міг; не треба бути медиком, щоб розуміти, що добровільно заразитися під час епідемії– це майже самогубство. Раніше треба було думати, коли журналісти всіх мастей влаштовували антиприщепні істерики…
Але Президентові думати на цьому тижні було просто ніколи. Він був в ейфорії від того, що його заклик (а то й благання) до зарубіжжя всіх сортів приніс небачений успіх. Україні вирішили допомогти Ізраїль, Індія і… Грузія. Звичайно, останній пункт будь-якої нормальної людини швидше насторожив би. Але, як уже мовилося, Президентові думати було ніколи. До того ж, у нього там, у Грузії, кум – гурман-галстукоїд, мабуть, і в гуманітарній допомозі розбирається.
Проте, як з'ясувалося, навіть у недумаючому стані Президент може похвалитися завидною роботою інстинктів і чуття. Цього разу вони стимулювали Президента внести до проекту про внесення змін до закону про вибори забавну норму. Норма свідчить, що два з половиною мільйони гривень застави повертаються не лише тим кандидатам, які виходять у другий тур, але і всім, хто подолає бар'єр у 7%. Мимоволі згадуєш відомих Ставнійчук і Ульянченко, які нещодавно переконували всю країну, що у Президента рейтинг не менше восьми відсотків. Ну-ну, Вікторе Андрійовичу! Грошей шкодуєте? З'ясували, що пролітаєте, так хоч би гроші хочете повернути? Воно й зрозуміло: два з половиною мільйони навіть Ющенку не завадять. На кишенькові-то витрати.
До речі, з приводу рейтингу нашого дорогого і всіма любимого минулого тижня вирішив висловитися і дехто з його колишніх соратників. Був такий собі Балога, якщо пам'ятаєте – великий фахівець в області політичних інтриг і пропаганди під виглядом аналітики. Ось і тепер, поділившись з журналістами своєю «думкою» з приводу результату виборів, Балога, ніби до речі, додав, що Віктор Андрійович, безсумнівно, набере не менше 10 відсотків. Тому що люди, які за нього голосуватимуть, «знають одну позицію, в якій йому (Ющенку) немає рівних. Це вільна, незалежна соборна Україна». Так-так, так Балога і сказав. Ну, я, як людина, що не збирається за нього голосувати, не знаю цієї позиції. Не дано, мабуть. Але все-таки дуже цікаво: а ще що-небудь ці «люди» знають? Чи їхня розумова діяльність обмежується лише знанням цієї позиції? Якщо так, тоді зрозуміло, чому вони збираються голосувати за Ющенка…
А Президента, судячи з усього, не дуже хвилює, буде за нього хтось голосувати чи ні. У нього переважають інші методи. Саме сьогодні, в понеділок, на засіданні РНБО, буде вирішено, чи запроваджувати в країні надзвичайний стан. Так, той самий стан, який конче потрібний Віктору Андрійовичу, щоб залишитися Президентом. Даремно він, чи що, стільки разів з непохитною впевненістю заявляв, що залишиться Президентом? Ось; а зараз він і його гвардія обговорюватимуть: вводити або не вводити? Як сказав один з президентських соратників, думатимемо, чим допомагати: грошима чи кадровими перестановками. Цікаво, кого і куди вони хочуть переставити? Втім, можна обійтися і без цього: як було сказано тим самим соратником, надзвичайний стан вводитимемо, тільки якщо буде різкий сплеск захворювань! Мабуть, що для такої могутньої організації, як РНБО, стимулювати різкий сплеск захворювань значно простіше, ніж допомогти грошима.
Втім, у сфері боротьби з епідемією геніальними рішеннями відрізнився минулого тижня не лише Президент. Олег Ляшко, депутат-бютівець, який радує всю країну тим, що заховав нарешті своє життєрадісне обличчя за маскою, придумав, що потрібно взяти мільярд гривень з грошей, виділених на Євро-2012. А саме походження грошей – з так званих «грошей НБУ». Мовляв, у Нацбанку план перевиконують, а різниця йде на премії й зарплати Стельмаху і вічним. Начебто все логічно, так – забрати гроші у Стельмаха (йому вже хватить) і віддати на порятунок людей. Бентежить тільки те, що Ляшко виступає проти передачі цих грошей Мінохоронздоров'я. Говорить, треба віддати всьому уряду, а то Мінохоронздоров'я не встигне ці кошти «освоїти». Подобається мені цей евфемізм, співгромадяни.
А ще минулого тижня вдало скористався епідемією «Нафтогаз». Унаслідок лютуючого грипу його представники вирішили не спілкуватися з журналістами. Ну, щоб не заразити. Правда, коли з'ясувалося, що Євросоюз таки не збирається давати Україні ніяких кредитів на оплату російського газу, «Нафтогазу» не допомогла й епідемія. Довелося признатися, що з оплатою проблеми. Потім, правда, гучно заявили, що все в строк заплатили; але при найближчому розгляді з'ясувалося, що не так уже і все, та й взагалі: процес оплати не завершений. Цікаво, а якби не було епідемії, що вигадали б у «Нафтогазі», аби не признаватися відразу в «труднощах з акумуляцією грошей», як вони це називають?
Але необхідно визнати, що навіть на тлі так званої епідемії Україна залишається державою, що вміє виготовляти позитивні новини. Виробляти, так би мовити. Радісна звістка прилетіла до нас з Кабміну: уряд розробив нові механізми державної політики в музейній галузі. Оце звучить! Якщо ж комусь незрозуміло, пояснюю: тепер музеї розподілятимуться по окремих профілях. Чесно кажучи, мені здавалося, що вони й раніше так розподілялися (історичні, художні і так далі), але Кабміну видніше. Найголовніше, що тепер всі наші новомодні музеї, як: «голодомору», «радянської окупації» і той, який Президент іменує «мистецьким арсеналом», отримають ще більшу підтримку. І я не здивуюся, якщо вже до січня з'явиться музей епідемії грипу. У нас же люблять останнім часом відкривати «страждальні» музеї, отакі монументальні артефакти виктимності (ось як!). Ну, ось й епідемію увічнимо. А чим вам не окремий профіль?
Кохаймося!
Завжди ваш
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом