Економічна криза в Україні вдарила по всіх сферах життя, у тому числі й по шоу-бізнесу. Наші зірки за останній час неодноразово скаржилися на відсутність концертів, зниження гонорарів і неможливість зняти новий кліп чи записати альбом. Тому їм доводиться або економити, або більше працювати «на експорт», або шукати «грошові мішки». Але з цим теж не так-то все і просто. Відомий український продюсер Юрій Фальоса каже, що зараз інвестори і спонсори дивляться на нашу естраду «крізь пальці» і готові розлучитися зі своїми грошима хіба що заради «розкручування» дружини або коханки. Про це та інше він розповів в інтерв'ю ForUm’y.
- Юрію, зараз у нас проводиться дуже багато конкурсів з пошуку «самородків». Як Ви вважаєте, в Україні справді так багато талантів?
- Я вважаю, що у нас дійсно багато талантів. Людям більше нічим займатися. А Україна у нас яка? Талановита. Причому не тільки у пісенному плані. У нас багато талановитих і художників, і програмістів, і так далі. Просто ці люди не можуть себе реалізувати в нашій країні.
А подібні конкурси і проекти, про які ви говорите, допомагають українцям добитися чогось у житті. Подивіться, після кожного такого телевізійного шоу чоловік десять стають зірками, відомими людьми. У них з'являється робота: хтось потрапляє на телебачення, хтось – на естраду. У деяких взагалі відразу по завершенні фіналу стартує серія концертів. Отже, такі проекти – вповні цікава штука.
- Тобто така собі «дорога в життя»?
- Дивіться, із кожної «Фабрики» виходило хоч би по одному артистові. А на минулій навіть засвітилося кілька імен, які досі працюють, і все у них у порядку. Отже, такі проекти впливають на кар'єрне зростання виконавців.
- Чи багато у таких передачах чиїхось протеже?
- Я не можу точно сказати. Знаю, що у деяких телепередачах люди платять за свою участь. Про такі речі чув. А з приводу того, щоб когось «проштовхували», – не знаю.
- Як Ви вважаєте, чи не дуже багато на нашій естраді «співаючих трусів»?
- Їх не так уже і багато, тому що зараз не вистачає грошей навіть на «співаючі труси».
Правда, є однотипні команди – гурти дівчат, яких можна переплутати один з одним. Тим більше, вони часто переходять з одного колективу в інший. Хоча, у принципі, з ними працюють різні творчі команди, тому я б не сказав, що вони аж надто конкурують між собою. Але таких, щоб прямо дешевих груп, дуже-дуже мало.
- Але чи не втомився від них глядач?
- Я думаю, що втомився. Тому я зі своїми артистами працюю зовсім в інших жанрах і напрямах – більш естетичних.
Мені цікаво працювати з талановитими людьми, які щось собою являють, а не просто мають красиву фігуру.
- На Вашу думку, на якій стадії розвитку зараз український шоу-бізнес?
- По всьому світу «впав» шоу-бізнесовий ринок. Природно, криза позначилася і на Україні, причому раз у 10 сильніше, ніж на інших країнах. Адже займатися шоу-бізнесом в убогій країні, де на нього ніхто не звертає уваги, дуже складно.
Зараз інвестори дивляться на шоу-бізнес крізь пальці і не збираються його підтримувати. У ліпшому разі – дружину, коханку або якогось родича. А «так просто» бізнесмени і спонсори на контакт не йдуть. Не хочуть вони вкладати гроші у якийсь проект. Є тільки окремі випадки. Але це дуже велика рідкість.
- Чи можна порівнювати наш шоу-бізнес з російським?
- Чому ж не можна?! Наш шоу-бізнес можна порівнювати не тільки з російським, але і зі світовим. Я ось, наприклад, вважаю, що наша естрада цікавіша за китайську. Хоча зараз у них шоу-бізнес добре розвивається, на що витрачаються дуже великі суми грошей, щоб він вийшов на високий рівень. Однак наші артисти там дуже популярні.
А з Росією ми конкуруємо у плані творчості. У нас талановитіші люди, ніж у росіян. Тому у нас вишукують артистів, які б могли щось «натворити» у Росії. Наприклад, «Бумбокс», «ВІА-ГРА», «Пара Нормальних». Це ж про щось говорить!
Тобто у нас ще є творчість, яка людям цікава, тому наші виконавці стають популярними і за кордоном.
- Зате російські виконавці їздять виступати до нас.
- Вони їдуть до нас виступати, тому що ми їх знаємо – вони тут розкручені і популярні. Ми за столами співаємо їхні пісні. Ми хочемо їх бачити.
- З якими складнощами в умовах кризи стикаються українські продюсери?
- Найбільша проблема – це гроші. Коли ти фінансуєш артиста, він готовий тобі «заглядати у рот» і працювати на повну. А коли виникають фінансові труднощі, вони відразу починають вважати, що самостійні особистості і самі можуть «рулювати». При цьому їм плювати на всі контракти і домовленості. Це ускладнює ситуацію.
Але з цього приводу особливо ніхто не плаче. Адже коли зірки починають так себе вести – їх ніхто не тримає. Ми ж з вами вже говорили на тему того, що талановитих людей в Україні багато.
- Ви як і раніше спілкуєтеся з Ані Лорак. А поради щодо творчості даєте?
- Ми спілкуємося щоразу після якоїсь її нової роботи. Я – один із перших, хто їх дивиться і оцінює. Природно, ми з нею радимося.
Щоправда, останнім часом вона мало прислухається до моїх порад. Та однак я у курсі всіх її подій.
- До інших артистів ходите на концерти?
- Чесно кажучи, я взагалі не ходжу на концерти українських артистів. І ніколи особливо не ходив. Це дуже велика рідкість. Тому що я такий розпещений продюсер, який бачив практично всіх світових зірок. Тому українським виконавцям мене дуже складно здивувати.
- Юрію, чи є у Вас талісман?
- Для мене зазвичай талісман – мої музи-артисти. Не можу сказати конкретніше, тому що, враховуючи досвід, це щоразу хтось новий.
- Відомо, що у співаків, спортсменів і акторів є свої прикмети. А у продюсерів?
- Продюсери – такі ж люди, як і всі. Кожному із нас властиві якісь «прибамбаси». Наприклад, когось лякає чорна кішка, хтось увечері не віддає гроші. У всіх по-різному. Я не вірю у прикмети.
Особисто я - без «прибамбасів».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом