Перший заступник секретаря РНБО Степан Гавриш розцінив заяву члена комітету Держдуми з питань оборони Михайла Ненашевапро розвиток ЧФ РФ в Україні як спробу привернути увагу. Про це він заявив в інтерв'ю кореспондентові ForUm'а.
«Це позиція політика, демонтованого з першого ешелону ухвалення рішень у РФ, який намагається за допомогою таких гучних заяв привернути до себе увагу, і, з іншого боку, продемонструвати, що в Росії залишаються «яструби», які хочуть продовження зростання напруги у відносинах між Україною і РФ, - заявив Гавриш. - Їхнє завдання – так чи інакше спровокувати «холодну війну» для того, щоб мобілізувати політичні групи на свою підтримку.
«Що стосується позиції політичного керівництва РФ, то вона очевидна, - продовжив заступник глави РНБО. - Її потрібно розглядати як єдину. По-перше, вона полягає в тому, що керівництво Російської Федерації поважає міжнародне право. Це означає, що Конституція України і базова угода між Україною і Росією, які регулюють питання перебування ЧФ РФ в Криму, зобов'язує Росію дотримуватися саме цього плану. По-друге, Російська Федерація в односторонньому порядку не може ухвалювати які-небудь рішення, які могли б серйозно вплинути на політичну ситуацію в Україні, привести до глибокої кризи, з якої нам буде дуже важко виходити. Або ж такі рішення, які могли б спровокувати кризу між двома країнами».
Гавриш вважає, що потрібно припинити гучні заяви з обох боків і працювати в політичних інститутах дипломатії, побудованих Україною і Росією: у відповідних комісіях, комітетах, використовуючи для цього ресурси МЗС, а не окремих політиків.
У той же час, політик упевнений, що питання щодо реальної перспективи перебування російського Чорноморського флоту в Севастополі має і політичний характер. «Значна частина російських політиків упевнена в тому, що Росія ніколи не піде з Криму і з цієї частини Чорного моря, - говорить Гавриш. - Виходячи з того, що зараз відсутній модернізований «дизайн» Чорноморського флоту, Росія на сьогоднішній момент не ухвалила рішення, як їй діяти. Однозначно можемо говорити, що ніякого нового переоснащення в бік збільшення ресурсу військової бази РФ в Криму бути не може. І справа навіть не в Україні. Питання в інших глобальних гравцях: Туреччині, США, НАТО, які діятимуть активно щодо неможливості посилення Чорноморського флоту, тим більше зброєю, яка зараз зіставляється з ядерною».
За словами заступника глави РНБО, зараз йде «перезавантаження» відносин між Росією і США. «Йде пошук способу регулювання нової світової архітектури безпеки. Думаю, РФ ще не готова задекларувати остаточну точку зору щодо своїх намірів по Чорноморському флоту. У неї є декілька баз, на яких може розміститися Чорноморський флот у майбутньому. Проте вони вимагають значного фінансування», - підкреслив Гавриш.
Як раніше писав ForUm, член комітету Держдуми з питань оборони, голова загальноросійського руху з підтримки флоту Михайло Ненашев учора заявив у Москві, що Росія не збирається скорочувати, а навпаки, планує розвивати ЧФ РФ у Криму.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом