У відносинах Президента України Віктора Ющенка і Президента Росії Дмитра Медведєва існує дефіцит довіри. Таку думку висловив глава МЗС України Петро Порошенко.

«Я ціную те, що ми (Україна і Росія – ред.) перейшли до прагматичного формату обговорення конкретних питань. Нам вдалося просунутися в побудові довіри між міністрами і міністерствами. Думаю, це сприятиме і побудові довіри між країнами. Сьогодні ключове питання в наших відносинах — це не дефіцит газу, грошей або зустрічей. Це дефіцит довіри. І ми в цьому напрямі зробили серйозний крок назустріч один одному», - заявив Порошенко, оцінюючи свій робочий візит до Москви.

Коментуючи відмову Кремля про зустріч президентів, глава МЗС зазначив: «Це також дефіцит довіри. Український Президент чітко формулює свою позицію, яка була підтверджена під час зустрічі перед моїм від'їздом до Москви: відносини з Росією для України є стратегічними і пріоритетними», - передає «Комерсант-Україна».

«Низка питань вимагає розгляду на вищому рівні. Вважаю, що це тимчасова ситуація, яка дійсно не сприяє ефективному вирішенню питань, що накопичилися. Нам потрібно будувати відносини не як між сусідами по сходовому майданчику, а як між двома суверенними суб'єктами європейської і світової політики. Думаю, вплинув і чинник недостатньої комунікації між елітами. Нам завжди здавалося, що ми всі один про одного знаємо, що вивчати сусіда — марна трата часу. У результаті упустили момент, коли перестали правильно розуміти процеси, що відбуваються один у одного. Усе це привело до того, що стан українсько-російських відносин важко назвати задовільним», - зокрема, сказав він.

Порошенко переконаний, що шукати винних у поганих взаєминах України і Росії немає сенсу: «Пошуки винних — це шлях у нікуди. Я вважаю за краще займатися рухом уперед. Мені особисто імпонують підходи, направлені на вирішення практичних питань. І на цьому шляху, думаю, тон повинні задавати саме зовнішньополітичні відомства. Їхні завдання — шукати компроміси з найскладніших питань».

«На сьогоднішній день довіра між міністрами, як мені здається, присутня. Досягнута домовленість про те, щоб проходили консультації між заступниками міністрів. Почне функціонувати робоча група з європейської безпеки. Ми відновили співпрацю — це головне», - підсумував він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

413