У НАТО вказують на украй незадовільне фінансування Збройних сил України і розчаровані провалом проведення міжнародних навчань.
Про це заявив спеціальний представник Генерального секретаря НАТО на Південному Кавказі і в Центральній Азії Роберт Сімонс, делегація на чолі з яким зараз працює в Києві у форматі засідань щодо розгляду Річної національної програми підготовки України до вступу в НАТО, затвердженої в серпні цього року.
«Україна не може виробити чітку законодавчу базу щодо співпраці з НАТО. Це стосується, наприклад, проведення міжнародних навчань під егідою Альянсу. Провали таких навчань, які були останнім часом, украй негативно позначилися на міжнародній співпраці і на стані Збройних сил України», - сказав спецпредставник НАТО і висловив співчуття, що «за останній рік Україна втратила ціле «покоління» експертів, які могли б працювати весь цей час з НАТО і розбиратися в питаннях відповідності вимогам Альянсу».
Сімонс також зазначив незадовільне фінансування Збройних сил України.
«Ми спостерігаємо відсутність «внутрішніх» навчань підрозділів Збройних, на яких накладається і завал міжнародних навчань в Україні, внаслідок чого є зниження боєготовності і падіння рівня відповідності вимогам НАТО», - констатував Сімонс.
Проте, за його словами, в НАТО розглядають питання про відправку до Афганістану українських військових фахівців, щоб запобігти терористичним актам і інструкторів для підготовки місцевих сил безпеки, - повідомляє «УНІАН».
Він назвав «дуже важливою для НАТО» участь українських військових в операції Альянсу в Афганістані.
Спецпредставник НАТО також повідомив, що зараз розглядається питання про додаткове направлення до Афганістану, крім вже українських військових медиків, що є там, і штабних офіцерів, також саперів, які могли б працювати в області запобігання терактам.
«Також можлива відправка до Афганістану українських військових інструкторів, які займатимуться підготовкою афганських сил безпеки», - зазначив Сімонс.
При цьому він підкреслив, що не йдеться про відправку до Афганістану підрозділів ЗСУ у складі контингенту, а лише про збільшення чисельності військового персоналу.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом