«Небачений атракціон щедрості» з роздачі квартир депутатам, схоже, зазнав фіаско. Сімнадцять парламентаріїв, ощасливлені в липні цього року «радовськими» квадратними метрами, до цих пір не можуть отримати відповідні ордери. «Жоден народний депутат до сьогоднішнього дня не отримав жодного ордера на службове житло, яке було виділене рішенням регламентного комітету і вчорашнім голосуванням парламенту. Але ніхто нічого не знає. До речі, це житло до цих пір не обладнане», - розповів ForUm’y один з «щасливчиків-домовласників» Спиридон Килінкаров.

Він звернув увагу, що спочатку держава повинна була б побудувати депутатам окремий службовий будинок, у якому слуги народу жили б у період своєї каденції.

Голова регламентного комітету Олександр Єфремов в ексклюзивному інтерв'ю ForUm'у підтвердив слова свого колеги: «Килінкаров має рацію – ще жоден депутат ордер не отримав. Тому що квартири виділені, як службові, але тільки вчора парламентом було ухвалено рішення про переведення житла в цей ранг».

Правда, за словами нардепа, виглядають ці квартири гнітючо. «Коли наші колеги поїхали подивитися на якість житла, то з'ясувалося, що вона настільки жахлива, що люди навіть подумати не могли, що сьогодні здаються такі квартири», - зазначив він.

Глава регламентного комітету згоден з тим, що для парламентаріїв повинен бути побудований спеціальний будинок із службовими квартирами. «Людина приїжджає працювати до Києва, їй у цьому будинку надають квартиру, в якій він проживає на час роботи депутатом. Це нормальне вирішення питання. Тим більше, вже виділена ділянка на вулиці Глибочицькій… і є можливість побудувати будинок. Але, враховуючи, що сьогодні всіх захлеснув популізм з приводу надпільг, які є у депутатів, то більша кількість людей, які приїхали до парламенту з регіонів, знаходиться, м'яко кажучи, в жалюгідному стані», - підсумував Єфремов.

Як повідомляв ForUm, 22 жовтня Верховна Рада України включила до числа службових 17 квартир у житлових будинках, що належать державному майну, яке забезпечує діяльність парламенту і знаходиться на його балансі. За відповідну постаглву в середу проголосували 352 депутати з 434.

Зокрема, в пояснювальній записці до проекту постанови мовиться, що парламентарій за його бажанням має право на отримання житлового приміщення на термін його повноважень. Реалізація цієї постанови передбачає виділення 2,44 млн. грн. з держбюджету України в порядку внесення впродовж цього року змін до закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік».

Нагадаємо, 15 липня у Верховній Раді України було розподілено 17 квартир між народними депутатами, які їм надані як службове житло.

Читайте по темі: Почем квадратный метр для депутата?

Ольга Москалюк

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

404