Активна реклама лідерів політичних партій і блоків не є підставою для відмови їм у реєстрації Центральною виборчою комісією як кандидати в Президенти.

Таку думку висловив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера журналістам, коментуючи велику кількість політичної реклами потенційних претендентів у кандидати на посаду Глави держави.

«Підстав у відмові реєстрації людині, яка висунута належним чином політичною партією чи блоком політичних партій, або шляхом самовисування, через те, що вона проводила агітацію до моменту початку виборчого процесу або до моменту її реєстрації, відповідно до законодавства, немає», - сказав Магера.

Заступник голови ЦВК підкреслив, що національне законодавство визначає чіткі причини для відмови в реєстрації кандидатом на посаду Президента. «Це формальні підстави – відсутність громадянства, вік до 35 років, наявність судимості, яка не знята і не погашена у встановленому законом порядку, немешкання в Україні впродовж останніх 10 років. Або так звані процедурні підстави – порушення порядку висунення, відсутність грошової застави, відсутність автобіографії чи будь-яких інших документів, необхідних для реєстрації», - пояснив він, повідомляє «УНІАН».

Магера також повідомив, що Центральна виборча комісія розглядатиме скарги щодо можливих порушень ведення агітаційної кампанії відносно якого-небудь лідера політичної сили лише після його офіційної реєстрації як кандидата в Президенти.

«Разом з тим, після того, як претендент зареєстрований кандидатом, ця людина стає предметом оскарження і суб'єктом виборчого процесу, відносно якого можуть бути вжиті заходи Центральною виборчою комісією. Скажімо, може бути прийнято постанову про винесення попередження кандидатові, в якому кандидатові буде вказано на неприпустимість порушень вимог законодавства в частині ведення передвиборної агітації», - пояснив заступник голови ЦВК.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

350