Американський політолог Збіґнєв Бжезінський вважає, завдяки сильній Україні збільшиться ймовірність того, що Росія в перспективі стане пост-імперіалістичною демократичною державою.

Аналізуючи процес «перезавантаження» взаємин з Росією, політолог зазначив, що Сполучені Штати мають два завдання на перший погляд взаємозаперечливі завдання. «Перше - це мати взаємини з Росією, базовані на співпраці. Ми маємо певні взаємні інтереси, які ми переслідуємо, наприклад, - Південно-Центральна Азія, проблема ядерної програми Ірану, роззброєння, ядерна стабільність у широкому розумінні. Це легітимні і важливі завдання. Але ми також маємо інші завдання, - а саме консолідація політичного плюралізму на території колишнього Радянського Союзу», - зазначив він в інтерв’ю «Голосу Америки».

За словами Бжезінського, це підтримка Грузії і забезпечення того, щоб Україна не перетворилась у сателіт. «Оскільки, якщо Грузія вистоїть, якщо Україна процвітатиме, тоді збільшиться ймовірність того, що Росія в перспективі стане пост-імперіалістичною демократичною державою. Якщо ж Грузія чи Україна не вистоять, Росія знову перетвориться в імперію, зі зростаючими амбіціями, що зробить довготривалі взаємовигідні взаємини набагато складнішими», - вважає американець.


Політолог також вважає, що США повинні вести більш активну політику по відношенні до України, особливо зараз, напередодні президентських виборів Україні.

«Я мушу чесно сказати, що відповідальність за захист української незалежності, в кінцевому підрахунку, лежить на плечах українців та української еліти», - підкреслив він.

Бжезінський зізнався, що його охоплює депресія, коли він спостерігає за чварами у демократичному, пронезалежницькому таборі керівництва України, за внутрішніми міжусобицями та інтригами, які відкривають двері сторонньому гравцю маніпулювати внутрішньою політикою в Україні.

«Будучи польського походження, я відчуваю, що те, через що проходить Україна сьогодні, на превеликий жаль, нагадує те, через що пройшла Польща у вісімнадцятому сторіччі. У Польщі тоді фактично домінувала аристократична, заможна еліта з різними особистими інтересами, і країною маніпулювали зовнішні сили - Прусія, Австрія та Росія. У результаті Польща втратила незалежність. Сьогодні ми маємо олігархічну еліту в Україні, залежну від зовнішні сил, які маніпулюють багатством країни собі в догоду, і які не справді віддані розбудові суто української демократії, що у свою чергу могло б стати базою для інтеграції у Європу», - додав політолог.

«Україна зараз наближається до президентських виборів і ці вибори будуть маніпулюватись із-зовні з метою послаблення української незалежності, можливо навіть з метою перетворення України у сателіт чи навіть частину більшої імперіалістичної системи, навіть можливо до втрати частини території», - підсумував Бжезінський.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

663