Полiтика

Регіонали хочуть, щоб дітям не забороняли розмовляти російською

Народні депутати від Партії регіонів направили подання до Конституційного суду щодо відповідності Основному закону постанови Кабінету міністрів, що забороняє використання інших мов, крім української, в україномовних школах.

«Ми звернулися в КС з відповідним поданням про відміну постанови», - сказав народний депутат від фракції Партії регіонів Юрій Мірошніченко на прес-конференції в понеділок у Києві.

«Ми сподіваємося, що громадяни під час голосування на виборах президента врахують ту обставину, що дуже часто деякі з наших кандидатів на президентську посаду діють досить лицемірно, заявляючи одне..., а діють діаметрально протилежно», - додав він.

Народний депутат виразив надію, що КС найближчим часом у невідкладному порядку відмінить цю постанову як неконституційну, - повідомив «Інтерфакс-Україна».

Мірошниченко послався на норми Конституції України, якими уряду заборонено займатися питанням порядку застосування мов в Україні. За його словами, це питання - виключно в повноваженні Верховної Ради.

«Кабінет міністрів не мав права з конституційної точки зору регулювати це питання», - підкреслив депутат.

Як повідомляв ForUm, Кабмін ухвалив використовувати в державних і комунальних загальноосвітніх установах українську мову в повсякденному житті.

Відповідною постановою від 30 вересня 2009 року вносяться зміни в Положення про загальноосвітні навчальні заклади від 14 червня 2000 року.

У документі, зокрема, Положення доповнюється новим абзацом: «у робочий час у державному і комунальному загальноосвітньому навчальному закладі постійно застосовувати українську мову, а в державному і комунальному загальноосвітньому навчальному закладі з навчанням мови нацменшостей, нарівні з українською мовою - також мову, на якій здійснюється навчально-виховний процес у цій установі».