Успішне оскарження результатів президентських виборів у суді призведе до різкої і жорсткої реакції з боку сторони, яка програла, що може стати причиною політичної катастрофи, заявив керівник ЦВК Володимир Шаповал.

«Якщо претензія того, хто програв, обернеться результативним судовим рішенням, це стане катастрофою. Якщо одну із сторін позбавлять перемоги за допомогою суду, реакція цієї сторони, напевно, виявиться емоційною, різкою і жорсткою, що загрожує непередбачуваними наслідками для держави. Радив би задуматися над цим тим, хто серйозно виношує подібні плани», — заявив Шаповал.

При цьому він не виключає, що кандидати на пост Президента України, які зазнають поразки на виборах, все ж таки спробують реалізувати сценарій судового скасування результатів волевиявлення, повідомляє «Дзеркало тижня».

«У когось з'являється бажання оскаржити підсумки виборів, незважаючи на відсутність чинних законодавчих процедур. Чи ризикне цей таємничий хтось звернутися до Верховного Суду? Хай вибачить мене Василь Васильович Онопенко, але виключати подібного не можна», — заявив керівник ЦВК.

На думку Шаповала, формальних підстав для скасування виборів на сьогоднішній день не існує. «Формальних правових підстав для можливого оскарження результатів виборів не існує. Але у нас немало маніпуляторів, здатних підштовхнути топ-політиків до ухвалення екстравагантних адміністративних і судових рішень», — заявив глава ЦВК.

Шаповал також зазначив, що будь-яке рішення КСУ щодо конституційності норм закону про вибори Президента України не здатне зірвати виборчу кампанію. «Яким би воно (рішення КСУ — ред.) у результаті ні виявилося, воно не здатне ні зірвати кампанію, ні перенести її. У гіршому разі, йдеться про коректування виборчих строків», — упевнений Шаповал.

При цьому він визнає недосконалості чинного закону про вибори Президента України. «Я не хотів би передбачати рішення Конституційного Суду, тим більше, що вже відкрито провадження у відповідній справі. У законі, на жаль, присутні відверті юридичні дурниці», — заявив керівник ЦВК.

При цьому він не виключає, що наявність відвертих огріхів є усвідомленою тактикою авторів закону. «Я сам вдавався до подібного прийому: готуєш проект документа і «прикрашаєш» його свідомо хибними положеннями, які відволікають від головного. Огріхи відразу привертають увагу і відразу викликають роздратування. Після нетривалих торгів ти здаєш непотрібне. І мета досягнута», — розповів Шаповал.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

608