У Німеччині міжнародні експерти закінчили проведення експертизи записів колишнього майора Державної служби охорони Миколи Мельниченка, нібито зроблених у кабінеті колишнього Президента України Леоніда Кучми. Про це сьогодні на прес-конференції у Києві повідомив генпрокурор Олександр Медведько.

За його словами, найближчим часом результати експертизи передадуть у Генеральну прокуратуру України.

«Ми отримали із Німеччини відповідь про те, що ця експертиза завершена. Але коли ми спробували сказати, що давайте ми приїдемо і заберемо її, нам відповіли, що у них дещо інший порядок, і вони нам її пришлють. Чекаємо з дня на день», - сказав Медведько, передає «УНІАН».

При цьому генпрокурор зазначив, що, залежно від результату цієї експертизи, слідство «рухатиметься далі» у кримінальній справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Як повідомляв ForUm, у грудні 2008 року у Вашингтоні Мельниченко у присутності представників Генпрокуратури України передав європейським експертам записуючий пристрій і фрагменти записів, зроблених нібито у кабінеті колишнього Президента України Кучми.

Раніше Мельниченко назвав імена людей, причетних, за його даними, до вбивства Гонгадзе.

Журналіст Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року у лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові.

У 2008 році троє колишніх співробітників департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України - полковники Валерій Костенко і Микола Протасов, майор Олександр Попович - були визнані винними у скоєнні вбивства журналіста і засуджені до 12 (Костенко і Попович) та 13 років (Протасов) позбавлення волі.

Колишній начальник Департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексій Пукач тривалий час перебував у розшуку і в липні 2009 року був затриманий у Житомирській області спільними зусиллями Генпрокуратури і СБУ.

З 23 липня за рішенням суду Пукач перебуває під вартою. Генеральна прокуратура України висунула генералові Пукачу звинувачення у причетності до вбивства журналіста.

28 липня у Білоцерківському районі Київської області, недалеко від села Сухоліси, були знайдені фрагменти черепа, які можуть належати журналістові Гонгадзе. Генпрокуратура проводить в Україні генотипоскопічну експертизу приналежності знайдених останків. Тим часом вдова вбитого журналіста Мирослава Гонгадзе наполягає на проведенні цієї експертизи за кордоном за участю зарубіжних експертів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

530