Відмова США від розгортання стаціонарної бази ПРО у Східній Європі несе певні виклики українській безпеці.

Про це стверджує головний редактор Defense Express Сергій Згурець у статті для газети «Дзеркало тижня».

На думку експерта, останні події повинні підштовхнути Україну до посилення власного протиповітряного потенціалу.

«Ситуація в Європі, викликана черговим поворотом у протиракетному і протиповітряному сюжеті, для України несе низку викликів для безпеки», - констатує він. При цьому експерт підкреслює, що «буферна зона української території - чи не єдине, що цілком влаштовуватиме Росію, з одного боку, і країни НАТО і США - з іншого».

На думку Згурця, у разі перетворення України на буферну зону країні доведеться розраховувати виключно на власний оборонний потенціал.

«У цьому випадку фактично країна змушена по-новому подивитися на свої оборонні пріоритети і оборонні можливості. Виходячи з того, що надалі, принаймні, у середньостроковій перспективі, Україна може розраховувати лише на власний військовий потенціал. З усіма плюсами і мінусами такого статусу», - заявив Згурець.

У подібному контексті, на думку експерта, цілком виправданим є рішення посилити протиповітряну оборону країни.

«Військове керівництво України ухвалило рішення посилити протиповітряну оборону країни. Йдеться про розгортання двох нових позиційних районів зенітних ракетних комплексів С-200В («Вега») на додаток до чотирьох ЗРК дальньої дії, які вже існують. С-200В цілком може вважатися зброєю стратегічного стримування противника», - констатував експерт.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

682