Учора команда «Український дух» на катері Seagull («Чайка») вперше стала чемпіоном світу серед швидкісних катерів Powerboat P1 у класі SuperSport. Powerboat P1 – гонки суперчовнів на кільцевій дистанції у відкритому морі, вважається аналогом Формули-1 на воді. Екіпаж української «Чайки» складається з трьох чоловік: мальтійський пілот Аарон Кьянтар, італійський механік Анджело Тедеськи і навігатор Віктор Шемчук.

На завершальному етапі Гран-прі Сіцілії, що проходив 11-13 вересня в акваторії Іонічного моря в Сиракузах, у першому заїзді (9 кругів) «Чайка» зайняла третє місце, а в недільній гонці (14 кругів) фінішувала другою. У загальному заліку це дозволило зайняти друге місце на Гран-прі і обійти головний переслідувач – італійську Baia Attolini, - повідомляє «УНІАН».

За підсумками п'яти етапів Seagull виграла чемпіонат світу. «Ми довели, що принаймні у водно-моторному спорті Україну доводиться визнавати», - сказав Комерсантові відразу після гонки пан Шемчук.