Міністерство закордонних справ України запропонувало Російській Федерації почати консультації щодо процедури виведення російського Чорноморського флоту, але конструктивної відповіді не отримало. Про це в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» заявив виконувач обов'язків глави МЗС України Володимир Хандогій.

«Позиція МЗС регламентована Конституцією України, у якій чітко зафіксована дата закінчення перебування ЧФ РФ на території нашої країни. Виходячи з цього, ми запропонували російській стороні почати консультації щодо модальності виведення флоту і підготовки до нього. Але, на жаль, на сьогодні у нас немає конструктивної відповіді російської сторони», — заявив дипломат.

При цьому Хандогій визнав, що передбачений двосторонніми домовленостями момент виведення ЧФ РФ є ще досить віддаленим, але нагадав, що завдання переміщення флоту є вкрай масштабним і вимагає ретельної підготовки.

«У нас ще є деякий резерв часу, але наша пропозиція почати консультації (і з цього приводу є відповідні укази Президента) виходитиме з розуміння того, що подібна масштабна акція — виведення флоту у встановлений українською Конституцією термін — вимагає серйозної підготовки», — підкреслив він.

Разом з тим дипломат визнав наявність певного прогресу у процесі гармонізації умов перебування ЧФ РФ на українській території.

«Ми пропонуємо вирішення проблем, пов'язаних з нашим НГЗ (навігаційно-гідрографічне забезпечення) діяльності Чорноморського флоту. Не можу сказати, що ми не отримуємо відповідей. На вересень планується зустріч експертів з питань НГЗ. Ми домовилися, що до кінця цього місяця складемо графік проведення консультацій, засідань робочих груп з різних питань функціонування ЧФ РФ», — повідомив Хандогій.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

547