Українців лякає не стільки тенденція знецінення гривні, скільки постійні «валютні гойдалки», коли наша національна валюта то підростає, то провалюється у прірву. Навряд чи хтось ще пов'язує ці явища з об'єктивними економічними чинниками. Вже стало зрозуміло, що тут замішані суб'єктивні причини: хтось гріє руки на цих «гойдалках». Люди це бачать. Вони більше не довіряють державі і банківській системі: замість того щоб вкладати свої гроші в банки, стрімголов біжать забирати кровні заощадження. Гроші зі справжніх банків кочують у банки скляні.

Звичайно, на курс гривні впливає і політична нестабільність в країні. Неясно, яку політику проводить влада. Те, що робить Тимошенко, Ющенко категорично відкидає і називає «шкідництвом». Тимошенко ж пов'язує «валютні гойдалки» з Ющенком, оскільки той впливає на Стельмаха.

Я не відкидаю і економічні чинники. Міжнародна криза впливає на курс гривні. Україна втратила зовнішні ринки, ми менше експортуємо продукції, менше завозимо в країну валюти. Але впливає на курс не стільки зовнішня, скільки внутрішня ситуація. Якби наша економіка переорієнтовувалася на внутрішній ринок, це зміцнило б національну валюту.

Сьогодні США побачили світло у кінці тунелю. Дала позитивні результати підтримка автомобільної промисловості. Що робили американці? Держава давала дотації конкретним покупцям машин, якщо вони здавали своє старе авто на брухт. Здавши стару машину, людина отримувала гроші від держави, додавала свої і купувала нове авто! Таким чином старі машини не потрапляють на вторинний ринок. Розв’язані були екологічні проблеми, оскільки нова машина менше забруднює повітря. З іншого боку, американці вишикувалися у чергу за новими машинами.

Третій чинник: уряд проводив непрозору схему рефінансування банків. Незрозуміло, куди пішло 10 мільярдів доларів валютних кредитів. Уже офіційно призналися, що перші 4 мільярди розікрали. А що з рештою?

Тенденція така, що до Нового Року ми можемо отримати дев'ять гривень за долар. Позитивним є те, що при нормальному управлінні економікою курс національної валюти України можна повернути до 7 гривень за долар. А доти «валютні гойдалки» триватимуть. І українцям слід лише триматися…

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1291