Київська міська державна адміністрація відмовилася добровільно виконувати визначення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 серпня 2009 року про заборону КМДА і комунальному підприємству «Головний інформаційно-обчислювальний центр» здійснювати розрахунки з урахуванням підвищених тарифів на житлово-комунальні послуги. Про це повідомляє прес-служба першого заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука в п'ятницю.
За словами першого заступника міністра, оскільки КМДА відмовилася добровільно виконувати вказане судове визначення, «постановою відділу примусового виконання рішень департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 19 серпня 2009 р. відкрито виконавче провадження за вказаним визначенням», - повідомив «Інтерфакс-Україна».
Корнійчук повідомив, що 20 серпня копію постанови про відкриття виконавчого провадження вручено представникові КМДА, «про що складений відповідний акт».
Він підкреслив, що згідно статті 382 Кримінального кодексу України, посадовець за невиконання судового рішення несе кримінальну відповідальність.
«Міністерство юстиції як представник інтересів Кабміну у вказаній справі, готує відповідне звернення в Генеральну прокуратуру України», - заявив Корнійчук.
Як повідомляв ForUm, 29 квітня 2009 року Київська міськадміністрація видала розпорядження про підвищення в столиці з 1 червня тарифів на житлово-комунальні послуги для населення і на комунальні послуги для юридичних осіб.
Шевченківський районний суд столиці зупинив дію розпоряджень КМДА про підвищення тарифів.
17 липня Кабінет міністрів ухвалив рішення про відміну нових тарифів на комунальні послуги в столиці.
Мер Києва Леонід Черновецький заявив, що розпорядження КМДА про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги з 1 липня є чинним, незважаючи на постанову уряду про припинення їх дії.
