При підготовці змін до Держбюджету-2009 уряд має передбачити кошти на завершення ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23–27 липня 2008 року в західних регіонах держави. Про це, як повідомили ForUm’у у прес-службі Глави держави, йдеться у листі Президента України Віктора Ющенка до прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.
Президент нагадав, що, за інформацією МНС, наразі не завершено ремонтні та відновлювальні роботи на 3098 із 7066 постраждалих від повені об'єктах– загалом на їх добудову потрібно близько 1,3 млрд. гривень (у тому числі для пріоритетних об'єктів– 1,02 млрд. грн.).
«Через відсутність фінансових ресурсів, відновлення пошкоджених об'єктів інфраструктури у 2009 році практично призупинено, що може спричинити ще масштабніші руйнування»,– відзначив Ющенко.
Оскількипотреба в коштах для завершення відновлювальних робіт значно перевищує можливість їх фінансування за рахунок грошей, визначених на цей рік у державному та місцевих бюджетах, Президент просить уряд передбачити необхідні кошти при роботі над змінами до Держбюджету, а також опрацювати питання щодо фінансування зазначених робіт за рахунокСтабілізаційного фонду.
Глава держави очікує інформації про вжиті заходи протягоммісяця.
