Лідер Партії регіонів Віктор Янукович розповів про історію Свято-Успенської Святогорської лаври. Про це ForUm’у повідомили в прес-службі Партії регіонів.
Зокрема, Янукович зазначив, що Святогорський монастир почав відроджуватися з благословення схіархимандрита отця Зосими. За його словами, отець Зосима благословив, щоб місто Слов’яногірськ було перейменоване в Святогорськ і щоб на місці колишнього санаторію імені Артема був відновлений Святогорський монастир. Навколо цього благословення об'єдналася безліч людей, на кошти яких і почав відновлюватися Святогорський монастир.
«Я повністю згоден із словами Патріарха Кирила, який заявив, що якби цей монастир був не потрібний людям, і не тільки віруючим, то він не був би відновлений. Ті, хто брали участь у відновленні монастиря, робили це з любов'ю», - підкреслив Янукович.
Лідер Партії регіонів також заявив, що Свято-Успенська Святогорська лавра служитиме єднанню українського народу, зазначивши потім, що, перебуваючи тут, у Лаврі, він зустрів дуже багато паломників із Закарпатської, Чернівецької, Львівської, Полтавської, Луганської, Запорізької та інших областей України. Крім того, за його словами, в Лавру прибули багато паломників з Росії, зокрема, з Білгородської, Воронежської і Курської областей.
«Це підкреслює єдність православної церкви і єдність слов'янських народів», - сказав Янукович.
Відповідаючи на запитання про те, яку роль зіграв у його житті отець Зосима, лідер Партії регіонів сказав: «Отець Зосима був тим, хто привів мене до Бога. Він залишив багато своїх духовних чад на цій землі. Він був людиною великої життєвої сили, справжнім другом і вчителем».
Янукович також підкреслив, що отець Зосима попереджав його про те, що в Україні настають важкі часи. Проте, за словами, лідера Партії регіонів, труднощі, що припали на долю українського народу, будуть подолані, і Україна стане сильною демократичною країною.
