Схоже, народні обранці все ніяк не можуть розпрощатися і відправитися на «заслужений відпочинок». Простіше кажучи – у відпустку. Сесія все ще не закрита, ключові питання так і «зависли» на порядку денному, а тут ще і передвиборча президентська кампанія не за горами. Тому БЮТівці, як і планували, назбирали 150 підписів для проведення позачергового засідання парламенту. «Регіонали» пообіцяли прибути. Правда, буде робота чи блокування, яке знову стало звичним, поки незрозуміло. Народний депутат із ПР Василь Кисельов упевнений, що все вирішиться на погоджувальній раді лідерів фракцій перед початком засідання, але переконує, що його політична сила продовжуватиме вимагати голосування за підвищення прожиткового мінімуму, мінімальних заробітних плат і пенсій. Про це і поточну ситуації в країні він розповів в інтерв'ю кореспондентові ForUm’у.

- Василю Олексійовичу, БЮТ все-таки скликає сьогодні позачергове засідання парламенту, щоправда, вже без кадрових питань. Ваш лідер Віктор Янукович заявив, що ПР продовжуватиме наполягати на голосуванні за підвищення заробітних плат і пенсій. Так бути чи не бути засіданню?

- Звичайно, бути. Ми не ухилятимемося. Я вже отримав від нашого секретаріату запрошення бути на сесії.

- А блокувати роботу ВРУ будете?

- Все залежить від того, який порядок денний буде затверджений на погоджувальній раді до початку засідання. Якщо вони «відморожуватимуться» від наших законних вимог, то ми, природно, повинні будемо ухвалювати рішення.

Я висловлю свою особисту думку з цього приводу. У цій ситуації, коли економіка країни котиться у прірву і ми розуміємо, що Литвин грає на їхньому боці, я вважав би розумним наполягти на тому, щоб цей законопроект був внесений до залу. І якщо хтось із депутатів не голосує, тоді народ повинен знати своїх «героїв» за прізвищами: Іванов, Петров, Сидоров. Фракція Блоку Литвина, комуністів, Нашої України, БЮТ не підтримують законні вимоги нашої фракції про підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати і пенсії. Якщо вони не проголосують, то народ знатиме, хто що зробив.

Далі блокувати роботу парламенту особисто я б не ризикнув, бо країна «задихається», і врешті-решт, нас робитимуть крайніми, що ось ми не давали працювати.

- БЮТ анонсував, що одним із питань хоче розглянути законопроект про внесення змін до законодавства щодо виборів Президента України.

- Правильно, і ми цього хочемо. Він уже допрацьований до другого читання. Щоправда, там майже 400 поправок, але ми готові їх пройти. А головне, що ми зараз повинні зробити, на цьому сходяться всі: щоб замість 120 днів виборча кампанія проходила 90 днів.

- А якщо Ющенко ветує закон?

- Враховуючи, що найбільші дві фракції мають понад 300 голосів, те вето буде подолане, і Литвин буде зобов'язаний підписати закон. Для цього не обов'язково чекати осені. Ми можемо скликати, наприклад, позачергове засідання і проголосувати за подолання вето Президента у будь-який момент через три дні після внесення 150 підписів за проведення позачергового засідання або сесії.

- Микола Томенко пропонує, щоб кандидати у Президенти платили внесок у розмірі 10 мільйонів гривень. Як Ви ставитеся до такої ініціативи?

- Це вирішуватиме парламент. Тут не варто гарячкувати – 10-20-30 мільйонів, хто більше?!

Я вважаю, потрібно, щоб було менше бажаючих грати і заробляти собі рейтинг. Тому що якщо внесок буде навіть 3 мільйони, знайдеться чимало охочих пограти у цю «рулетку», щоб себе засвітити. А комусь дадуть 3 мільйони і використають як технічного кандидата.

- А наскільки ймовірно, що нинішня сесія не буде закрита до осені?

- У нашому парламенті все можливе, зокрема закриття нинішньої і відкриття наступної сесії в один день восени.

Але хочу сказати, що у нас поки немає підстав і бажання закривати сесію. Повторюю: якщо буде ухвалене рішення внести питання про підвищення прожиткового мінімуму і мінімальних заробітних плат, і вони його провалять, то народ зрозуміє, хто є хто, і ми можемо йти на закриття сесії. Але якщо вони його не внесуть, то ми будемо проти того, щоб про це питання забули, а сесію закрили. Особисто я - так точно.

- Тимошенко каже, що згодна відкласти розгляд кадрових питань до осені, щоб розблокувати роботу парламенту. Але за цей час може багато чого змінитися. Можливо, вона сама не хоче ухвалення цих рішень?

- Звичайно. Адже сьогодні набагато простіше «рулювати» у ручному режимі. Від того, що кадри будуть розглянуті, їй не краще, а гірше, тому що їй треба буде з кимось домовлятися і віддавати частину посад, чого їй, напевно, не хочеться робити.

Тим більше, що сьогодні ніхто не повалить уряд через його неповний комплект – теж факт.

Тому я вважаю, що вона свідомо зволікає до осені кадрові призначення, щоб і надалі «рулювати» у ручному режимі.

- БЮТ звинувачує вас у тому, що ви маєте намір після закриття сесії ініціювати позачергову, щоб розглянути питання про недовір'я уряду. Таке питання у вас обговорювалося?

- Особисто я буду проти цього через той спадок, який залишає нинішнє керівництво країни – Тимошенко і Ющенко. Вони однакові, «два чоботи – пара». Виходить, це ж треба брати всі їхні «гріхи» на себе?! Тому я особисто проти того, щоб сьогодні її чіпати.

- Василю Олексійовичу, якою буде виборча кампанія? Кажуть, що фальсифікацій буде ще більше, ніж раніше.

- Я вже сьогодні бачу, що вибори будуть тяжкими. Але поки що рано «розставляти акценти».

А компромату буде як ніколи. Ми це вже сьогодні бачимо. А чи будуть фальсифікації – залежить від закону про вибори, який, я сподіваюся, буде прийнятий.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

874