У Сумах працівники міліції і прокуратури під час отримання хабара затримали заступника начальника Сумського районного відділу юстиції, начальника Державної виконавчої служби району К.
Як повідомив начальник відділу прокуратури Сумської області Владислав Правдюк, посадова особа вимагала винагороду за допомогу при відкритті рахунку у банку. Зокрема, як пояснив Правдюк, ДП «Новосуханівський спиртзавод» заборговувало ВАТ «Сумигаз» 447 тис. грн. Згідно з рішенням Господарського суду області, ця сума повинна бути стягнута на користь акціонерного товариства, а поточний рахунок підприємства як самостійний особовий рахунок закрито.
Цією ситуацією поспішив скористатися начальник виконавчої служби, який запропонував директорові підприємства-боржника за хабар у розмірі 10% суми боргу, тобто 47 тис. грн., відкрити рахунок в іншому банку, а сам обіцяв посприяти тому, щоб Державна виконавча служба не виявила цієї операції. Таким чином, підприємство мало б можливість отримати оборотні кошти для використання їх у господарській діяльності, повідомляє «УНІАН».
Після цього начальник виконавчої служби змусив директора ТОВ до дачі хабара. Під час його отримання на одній із вулиць обласного центру його і затримали правоохоронців.
Стосовно чиновника прокурор Сумського району порушив кримінальну справу за частиною 2 ст. 368 Кримінального кодексу України. Почалося досудове слідство.
