Суспiльство

У «Газпромі» пояснили, чому бояться зберігати газ в Україні

«Газпром» відмовився зберігати свій газ у підземних сховищах газу України через ненадійність. Про це сьогодні на прес-конференції у Москві заявив заступник голови правління ВАТ «Газпром» Олександр Медведєв.

«На жаль, ми зіткнулися з тим, що досить істотний об'єм газу - приблизно 8 млрд. кубометрів, безслідно зник із ПГС України. Ми цілу зиму безуспішно намагалися хоч один кубометр газу підняти за нашими заявках», - сказав Медведєв.

Він підкреслив, що після цього було ухвалене рішення відмовитися від зберігання газу у ПГС України, передає «УНІАН».

Медведєв нагадав, що існуючими договорами передбачено, що вся відповідальність за заповнення ПГС газом лежить на НАК «Нафтогаз України». Він зазначив, що зрозуміло, що економічна криза негативно вплинула на ситуацію, але це не звільняє Україну від виконання своїх зобов'язань як країни-транзитера.

«Українська ГТС працює таким чином, що фізичний об'єм транзиту невеликий – основні постачання здійснюються із ПГС. Якщо необхідного об'єму газу в ПГС України не буде, це створить ситуацію, коли буде технічно неможливо поставити газ європейським споживачам», - сказав Медведєв.

Він нагадав, що керівництво РФ неодноразово звертало увагу керівників ЄС для того, щоб докласти спільних зусиль для розв’язання цієї проблеми, щоб усунути технологічні ризики при постачанні газу.