Суспiльство

«Нафтогаз» і «Газпром» так і не домовилися

Переговори у Москві між представниками «Нафтогазу України» і «Газпрому», присвячені зміні умов контракту на 2009 рік, закінчилися безрезультатно. Про це пізно ввечері 18 червня повідомило агентство «Інтерфакс».

Керівництво «Нафтогазу» приїжджало домовлятися про зменшення постачань у червні з 2,5 мільярда кубометрів до 1,1 мільярда кубометрів. Зараз, згідно з контрактом між російською і українською компаніями, «Газпром» має право оштрафувати «Нафтогаз» за недобір палива. Проте російські власті вже не раз заявляли, що не мають наміру виставляти Україні рахунок за недобір, оскільки це поставило б країну у складну фінансову ситуацію.

В Україні дякують Росії за це рішення, проте зазначають, що письмово оформляти цю домовленість у «Газпромі» не хочуть. У черговий раз російська монополія відмовилася підписувати угоду щодо зміни умов постачань газу у червні саме на переговорах 18 червня. Про це заявив перший заступник керівника Секретаріату Президента України Олександр Шлапак. За його словами, питання про можливі санкції все ще належить врегулювати.

За матеріалами «Лента.ру», «Сьогодні»