Україна якось звиклася з постійними виборами. Ми обираємо народних депутатів, потім непомітно наближається нове дострокове голосування, а ось зараз на носі - обрання Глави держави. Про початок президентських перегонів протрубили всі політичні лідери, і країна вже готова зануритися у вир виборчої кампанії. Віктор Ющенко почав стрімко втрачати свою партію і фракцію. Від нього пішли навіть ті, хто, здавалося б, дуже близький до нього особисто і його сім'ї.

Про президентські амбіції, про те, як утискають права українців, та про місце жінки у політиці розповіла кореспондентові ForUm’у народний депутат України, член фракції НУ-НС Оксана Білозір.

- Оксано Володимирівно, про початок президентської кампанії заявили всі найбільші політичні гравці. Ви не збираєтеся поборотися за президентське крісло?

- Звичайно, ні! Думаю, у нас гідний нині чинний Президент. Я зможу максимально ефективно послужити тому, щоб цінності, які Віктор Ющенко розвиває в Україні, підтримувалися. Я допомагатиму йому у цьому процесі і буду поряд з ним.

- Але лідер вашої партії пішов від Президента, голосно грюкнувши дверима. Чи не збираєтеся Ви у відповідь на це покинути партію Віктора Балоги, якщо вже Ви так віддані Президентові?

- Партія «Єдиний центр» створювалася як пропрезидентська партія, що зібрала навколо себе людей, які не повністю розділяють діяльність «Нашої України», особливо на місцевому рівні. Ця партія повинна була підсилити позицію Президента. Тому для себе я не бачу тут жодних проблем.

- Таке рішення не вплинуло на Ваші стосунки з Ющенком?

- У мене прекрасні стосунки з Президентом. Я почала з ним свою політичну дорогу і з ним проходитиму її і далі. У мене також хороші стосунки з Віктором Балогою. До того ж я зацікавлена працювати у цьому політичному проекті. Говорили, що ми розколюємо «Нашу Україну», але це неправда. Ми об'єднали навколо себе людей, які самі себе створили. Кожен із наших членів є самодостатньою особистістю.

- Ви є членом комітету ВРУ у закордонних справах. Як ставитеся до посилення візового режиму для українців, наприклад, тією ж Чехією? Чому наша влада не реагує на таку дискримінацію?

- Це неприємні та некоректні речі відносно відкритої позиції України, яка ввела безвізовий режим для країн ЄС. Але ми повинні розуміти, що у нас є проблеми, які стали причиною такого ставлення. Наприклад, великий відтік трудової міграції, нерегульована сфера діяльності туристичних агентств, які фактично займаються нелегальним працевлаштуванням. В Україні немає навіть державного органу, який займався б трудовою міграцією. Рішення ЄС – це реакція на те, що Україна закриває очі на свої проблеми, не вдосконалює законодавство, не проводить ефективну соціальну політику, щоб українці не залишали свою країну, а заробляли гроші на Батьківщині. Наші кордони практично відкриті, і через них до ЄС приїжджають не тільки українські мігранти. Мають можливість переміщатися і особи із третіх країн. Україна мляво вирішує ці питання.

Я займаюся проблемами трудової міграції і знаю, що наші громадяни в Європі на високому рахунку. Негативні випадки, які стаються, бувають одиничними. Українці – працьовиті і відповідальні люди. Вони дотримуються законів тих країн, в яких перебувають. Якщо українці знаходяться у статусі легальних трудових мігрантів, вони мають право у тій же Іспанії, Італії брати участь у виборах місцевого самоврядування. Зараз мігранти об'єднуються у товариства з юридичним статусом.

Ще раз хочу повторити, що дії Європейського союзу – це неповага українських громадян. У мене складається враження, що ЄС на прикладі України хоче дати урок усім решта. Але нам потрібно перечекати цей період. Робота у напрямі спрощення отримання віз для українських громадян вже ведеться.

- Нещодавно Ви зустрічалися з представниками посольства Німеччини в Україні. Після гучного скандалу з Луценком ставлення німців до нашої країни погіршало?

- Це ніде не є видимим. Дипломатична служба працює ефективно. Теми, які порушуються, це теми, які стосуються України. Якихось питань з приводу нещодавнього скандалу не виникало.

- Союз ПР і БЮТ так і не відбувся. Як Ви до цього поставилися?

- Це була політична змова. Таке об'єднання не мало ніякої перспективи. Правда – вона первинна, і завжди після тьми наступає світло. Я була переконана, що такого союзу не буде. Страх перед виборцями примушував ці дві політичні сили відмовитися від кулуарних домовленостей. Як бачите, Святий Дух на Україну зглянувся і по Україні витає.

- Все більше жінок займаються політикою. По-Вашому, коли-небудь жінок буде у владі більше, ніж чоловіків, чи не жіноча це справа?

- Я не розділяю жінок і чоловіків, а сприймаю всіх як особистості. Серед жіночої половини є багато яскравих і цікавих людей. Згідно зі статистикою, у нас більше жінок, ніж чоловіків, мають дві, три, чотири вищі освіти. Впевнена, жінка повинна брати участь у формуванні держави в усій своїй красі. Я ініціювала створення Всеукраїнського об'єднання жінок-депутатів усіх рівнів влади. До цього об'єднання увійдуть жінки, які сьогодні є депутатами або були ними. Ми також запросимо європейських жінок-депутатів. Така взаємодія від парламенту до сільської ради стимулюватиме жінок до розуміння того, що без жіночого серця та інтуїції нічого не буде.

- На Вас криза вплинула? Довелося від чогось відмовитися?

- Я часто їжджу за кордон і можу сказати, що у світі криза не відчувається. Яке було життя, таким воно і залишилося. Процвітає гуманітарна сфера і меценатство. Наприклад, Швеція, яка з першого липня головуватиме у Євросоюзі, визначила головні пріоритети на найближчі півроку – освіта, охорона здоров'я, права людини. Але в Україні ми кризу відчуваємо. Подивіться, скільки людей сьогодні обтяжено кредитами, скільки людей не можуть зняти гроші з депозитів, скільки втратили останні кошти, коли вклали їх у недобудоване житло. До того ж сьогоднішні ціни неможливо зіставити із зарплатами.

На моїй сім'ї криза позначилася. Мій старший син займався приватним бізнесом. Зараз він залишився без роботи, у нього немає можливості розвиватися. У нього почалася депресія і апатія до якихось ідей, оскільки їх неможливо реалізувати. Найстрашніше, коли криза з'являється у душах.

- Які поради можете дати українцям, щоб пережити тяжкий час?

- Не звертайте уваги на те, що відбувається. Цінуйте свою сім'ю і бережіть кожну копієчку, яка приходить. Наша країна - у Божих руках, тому я переконана, що все у нас буде добре.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1092