Суспiльство

У НУ-НС підозрюють, що Росія знову перекриє газ Європі

У депутатській групі «За Україну» висловлюють припущення, що заява Президента РФ Дмитра Медведєва про нездатність України розрахуватися за газ може призвести до переформатування коаліції в українському парламенті. Про це заявила журналістам народний депутат від НУ-НС, член групи «За Україну» Ксенія Ляпіна.

Ляпіна зазначила, що ця заява є «першою ластівкою» у намірі Росії у черговий раз перекрити Україні газ і підірвати довіру до неї як до країни-транзитера, повідомляє «ЛІГА».

«Симптоматично, що це починається зараз, коли прем'єр-міністр поїхала на саміт СНД, де вона повинна зустрічатися з Путіним. На мою думку, це спосіб тиску на прем'єр-міністра. Прем'єр-міністр весь час перебуває, як кажуть в Одесі, поміж тут і серед там - вона весь час намагається кучмівську багатовекторність реалізувати не на словах, а на ділі. Вона весь час намагається то загравати з Путіним, то з Європою, і здійснювати такі дії, які провокують Путіна. Зараз черга за Путіним, він зараз примушуватиме її до співпраці, змушуватиме її до поступок, як політичних, так і економічних, щодо газотранспортної системи України саме шляхом демонстративного перекривання кранів, демонстративним підривом довіри до України як до транзитної держави. Саме цим він тиснутиме на прем'єр-міністра. Я не виключаю, що наслідком цього всього буде так звана широка коаліція, іншої орієнтації уряд, очолюваний тією ж Тимошенко, але це буде вже зовсім інший уряд, з іншою геополітичною орієнтацією», - сказала Ляпіна.

Як повідомляв ForUm, Медведєв на прес-конференції у Хабаровську заявив, що Російська Федерація має сумніви щодо можливостей України розплачуватися за поставлений газ. «У нас є сумніви у платоспроможності України. Він також заявив, що Росія не може дати європейцям гарантій безперебійного постачання газу. «Ніяких запевнень Росія не давала і давати не буде. Заради чого це? З нашого боку жодних проблем нема, у нас все гаразд і з газом, і з виконання наших обов'язків. Запевнення хай дає той, хто зобов'язаний платити за газ», - сказав Медведєв.