Депутати майже визначилися з датою президентських виборів. Мабуть, українці прийдуть на виборчі дільниці одразу після низки різдвяних свят. Тепер головні політичні гравці своїх амбіцій не приховують і чітко заявляють про намір подолатися за президентську булаву. Експерти впевнені, Україну ще чекає спекотна передвиборна осінь, а поки можна насолоджуватися відносно спокійними політичними буднями.

Про скандальні призначення і звільнення, про вибори в місцеві і про кадрові ротації в Кабміні в інтерв'ю кореспондентові ForUm’у розповів депутат від БЮТ Андрій Шкіль.

- Лідери фракцій погодилися призначити президентські вибори на 17 січня. З юридичної точки зору це оптимальний варіант?

- Це оптимальний варіант з політичної точки зору. Я і далі не згоден з тим, що саме така дата юридично обгрунтована. Але там, де є політика, є і юриспруденція. Якщо за цю дату проголосують у парламенті, то переглядатися вона вже не буде. Вибори відбудуться в січні.

- У такому разі, коли пройдуть вибори в місцеві ради?

- Вони пройдуть у передбачений законом термін. У законі чітко виписано, що депутати в місцеві ради обиратимуться на п'ятирічну каденцію. Але за такими правилами ми вибиратимемо депутатів через одні вибори. Найближчі ж вибори пройдуть через півтора роки, ні на секунду пізніше.

- На посаду голови Київської облдержадміністрації уряд подав кандидатуру Валерія Пустовойтенка. Але Ющенко не підпише указ, тому що це не його людина. Чим закінчиться ця історія?

- У будь-якому випадку Президент вибиратиме того, хто очолить Київську область. Для нього це дуже важливо, навіть в умовах недовгого терміну перебування при владі. Думаю, Валерій Пустовойтенко справився б з цією посадою, але у мене також немає впевненості в тому, що Віктор Ющенко його призначить.

- А що можете сказати з приводу призначення Віри Ульянченко? Це початок нової епохи чи повільний захід політичної зірки Президента?

- Звичайно, Віра Ульянченко гратиме роль гаранта подальшої спокійної діяльності Ющенка. Вона прикриватиме його відхід. Думаю, Віра Іванівна з цим справиться. Стосовно чуток про те, що Секретаріат і БЮТ незабаром поміряються, то цього я не знаю. Поживемо, побачимо. В усякому разі, бойові дії припиняться, а це вже добре.

- До речі, про бойові дії, Тимошенко просить звільнити Єханурова. Почали летіти голови пропрезидентських міністрів?

- Зараз до Верховної Ради внесено постанову про відставку Міністра оборони. Але звільнити його – це прерогатива виключно Президента. Думаю, Віктор Ющенко почув звернення прем'єра. Також ми вже почули його відповідь, що ніякої відставки не буде. У Верховної Ради немає іншого виходу, крім як голосувати за вираз недовіри міністрові.

- Але у разі відставки Єхануров обіцяв розкрити багато таємниць про нинішніх державних діячів.

- Думаю, все, що він збирається розповісти, він може розповідати прямо зараз. Не знаю, що він там знає. Але я впевнений, це стосується не стільки БЮТ, скільки самого Президента.

- А яка взагалі процедура звільнення міністрів?

- Усе дуже просто. Кандидатуру міністра подає Кабмін. Призначає і звільняє міністрів Верховна Рада, за винятком міністра закордонних справ і міністра оборони. Долю решти міністрів вирішує Президент. Але, як ви пам'ятаєте, нам вдалося звільнити міністра закордонних справ у парламенті.

- Коли Верховна Рада голосуватиме за кадрові ротації в Кабміні?

- Ми повинні були голосувати ще в четвер, але, на жаль, голосування було перенесене на невизначений термін. На цьому тижні голосування точно не буде. Чекати якихось сюрпризів під час голосування не варто, а ось сама ця процедура стане несподіванкою навіть для депутатів. Адже ми до цих пір не знаємо, коли буде вирішено це питання.

- Дата виборів майже визначена, і вже можна говорити про характер виборчої кампанії. Якою вона буде?

- Ця виборча компанія буде набагато спокійніша, ніж ми чекали. Але це зовсім не означає, що вона не буде жорсткою. Але якихось серйозних сюрпризів я б не чекав.

Ганна Гончаренко

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

985