Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко признається, що любить письменника Миколу Гоголя за те, що він у житті був звичайною людиною. Про це йдеться у передмові Тимошенко до українсько-російського видання «Всі твори. М.В.Гоголь. 200 років», яке було презентоване сьогодні у Києві.
«Я щиро люблю Гоголя за те, що у житті він був звичайною людиною. За те, що носив з собою у ресторан пляшку оливкової олії, привезеної з Італії, за те, що мріяв «перетворитися весь у величезний ніс», який вдихає аромати чудотворної весни, за те, що хотів пошити модний синій фрак із залізними ґудзиками і просив товариша знайти кравця у Петербурзі. Люблю нашого Гоголя, який в усій українській, російській, а також у світовій літературі став найбільшим воїном проти вульгарності і неуцтва», - пише Тимошенко, повідомляє «УНІАН».
Прем'єр також зазначає, що для неї Гоголь почався з «Вія». «З того самого жахливого кіношного «Вія», який показували у кінотеатрі у Дніпропетровську. Пам'ятаю, йти увечері додому після такого перегляду було страшно навіть з мамою за руку», - пише вона у передмові до книги.
Тимошенко також згадує шкільні байки про те, що «Гоголь не помер, а заснув летаргічним сном, а його закопали живцем, а потім розкопали, а він перевернутий у труні лежав».
«Для нас, дітей, Гоголь із самого початку був «не як усі». Навіть його портрет у класі російської літератури зовсім не схожий на інших класиків – він був добріший…», - пише Тимошенко.
На її думку, Гоголь, не дивлячись на ортодоксальне православ'я в останні роки його життя, багато у чому був язичницьким письменником, генієм Землі і Природи. «Нечисть» у творах Гоголя «ідеальна», як класифікація по Дарвіну або Ліннею. Саме тут, в Україні, на Полтавщині, серед казкових русалок, водяних і ведьм-панночок народжувався великий Гоголь. Він подарував росіянам дивовижну Україну, яка п'янить уяву у «Вечорах на хуторі біля Диканьки». Сучасники писали, що після «Вечорів…» і «Тараса Бульби» все українське стало у Пітері модним, а демократична російська інтелігенція почала сприймати Україну не як південну околицю Російської імперії, а як окрему, самобутню гілку слов'янства», - пише вона.
«Спасибі Україні, що прийняла на світ, накормила материнськими грудьми, своєю водою, вигодувала своїм хлібом і вклала у душу Гоголя свою неповторну народну поетику, без якої не відбулася б велика, так до кінця і не розгадана таємниця «гоголівських арабесок». Спасибі Росії, яка зрозуміла Гоголя, відчула і прийняла, обдарувала його такими сучасниками, вчителями і друзями, як Пушкін, Щепкін, Жуковський, Погодін, Плетнєв, Аксаков, Анненков», - зазначає Тимошенко у передмові до видання повного зібрання творів Гоголя.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом