В Європейській комісії відмічають прогрес, досягнутий з Україною в рамках Європейської політики сусідства (ЄНП) під назвою «Східне партнерство», проте внаслідок внутрішньої політичної нестабільності Київ «не зробив або зробив обмежений прогрес в імплементації деяких ключових політичних реформ».
Про це мова йде в прес-релізі, поширеному в четвер у Брюсселі під час прес-конференції європейського комісара з питань зовнішньої політики і європейської політики сусідства Беніти Ферреро-Вальднер, присвяченої звіту виконання ЄНП за 2008 рік.
«Україна не зробила або зробила тільки обмежений прогрес в імплементації деяких ключових заходів у сфері політичних реформ, включаючи конституційну реформу і реформу у сфері юстиції, боротьби з корупцією», - сказано в прес-релізі.
Під час прес-конференції Ферреро-Вальднер зазначила, що ЄК і надалі подаватиме Україні необхідну підтримку.
У доповіді констатується, що Україна досягла прогресу в багатьох сферах, які відображені в Плані дій Україна-ЄС. У той же час наголошується уповільнення прогресу у впровадженні реформ, що стало наслідком внутрішньої політичної нестабільності, а також поглиблення в другій половині року глобальної фінансової й економічної кризи.
Головними досягненнями, які були досягнуті за період, проаналізований у доповіді, названі: вступ України до СОТ, прогрес, що продовжується, в переговорах за новою угодою про Асоціації, початок діалогу про перспективу введення безвізового режиму, співпраця, що продовжується, з Молдовою у сфері управління кордоном з метою приведення до європейських стандартів, співпраця у сфері загальної зовнішньої політики і сфері безпеки, меморандум про взаєморозуміння у сфері енергетики, переговори щодо приєднання до Договору про Енергетичне співтовариство, переговори за поглибленою авіаційною угодою, - повідомляє «Інтерфакс-Україна».
«Внутрішня політична нестабільність разом з поглибленням економічної і фінансової кризи в другій половині минулого року уповільнили хід реформ. Україна невідкладно потребує ухвалення рішень, направлених на боротьбу з економічною і фінансовою кризою й імплементацію запланованих раніше реформ», - наголошується в доповіді.
У 2008 році ЄС надав Україні фінансову допомогу на суму 138.6 млн. євро в рамках Європейської політики сусідства.
Програма дій на 2008 для України включила додаткові 70 млн. євро на трирічний період. Програма дій також включає 45 млн. євро для підтримки програми, направленої на подолання бар'єрів у торговій сфері між Києвом і Брюсселем.
Підтримка у сфері ядерної безпеки залишила 48.255 млн. євро.
За період 2007-2010 років очікується виділення фінансової допомоги у розмірі 500 млн. євро.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом