Темпи спаду промислового виробництва скорочуються другий місяць підряд – у березні до 30,4%. Це відбулося через сезонне зростання виробництва на 8,3% і може означати стабілізацію ситуації, - говорять експерти. На їхню думку, суттєве падіння найближчим часом малоймовірне, але промисловці чекають зростання тільки після стабілізації зовнішніх ринків і реалізації урядових ініціатив.

У березні об'єм промислового виробництва порівняно з лютим виріс на 8,3%, завдяки чому спад у промисловості знизився на 1,2 процентних пункти, до 30,4%, - повідомив учора Держкомстат. Поліпшення ситуації в галузі було зафіксоване і за підсумками лютого (+5,4%). Це дозволило міністрові економіки Богдану Данилишину заявити, що промисловість «пройшла найглибшу точку падіння, після чого почалося відновлення зростання». Збереження таких темпів дозволить Україні вийти на локризовий рівень виробництва лише в 2011 році, - пише «Комерсант-Україна».

Минулого місяця поліпшили показники всі ключові сегменти. «Жодна галузь березень до лютого не дала спад. Усі показали або помірне зростання, або таке, яке досягло 50-60%», - повідомила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко. Але спад усе-таки був зафіксований – у деревообробці (-2,5%).

Найвище зростання в березні показали хімія і нафтохімія (+20,6%), виробництво коксу і продуктів нафтопереробки (+13,5%) і харчова галузь (+12,8%). Спад у харчовій галузі за підсумками I кварталу виявився одним з найменших – 11,1% (по всій промисловості – 31,9%). Найменше падіння зафіксоване у сфері видобутку енергетичних корисних копалини (-1,6%).

Інші галузі показали суперечливі результати. Металургія після високого зростання об'ємів виробництва в лютому (+12,3%) в березні понизила темпи зростання до 4,6%. Спад у галузі збільшився на 2,4 п. п., до 43,1%.

Машинобудування показало гальмування темпів зростання з 21,8% до 5,9%, але зменшило спад на 0,5 п.п., до 53%.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

541