Заступник голови ВАТ «Газпром» Валерій Голубєв шкодує, що Україна не бере участь у проектах з будівництва технологічного флоту для освоєння нових шельфових зон на території Росії.

«Освоєння шельфових зон припускає створення цілого нового флоту. Близько 20 танкерів повинно бути побудовано або куплено і понад 40 суден різного призначення», - сказав він під час конференції «Загальні інтереси України і Росії в розширенні співпраці. Стратегії виходу з кризи» у середу в Києві, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

При цьому він нагадав, що традиційно будівельні підприємства за часів СРСР розміщувалися в басейні Чорного моря, тобто в Україні - Миколаєві і Керчі.

«Сьогодні Росії потрібно або будувати принципово нові суднобудівельні підприємства, або дійсно розмістити ці замовлення в Україні», - підкреслив Голубєв.

Він також додав, що поки в України і Росії є 3-4 роки на здійснення такого проекту. На думку Голубєва, в даний час перешкодою цьому є «політичні амбіції», що заважають вибудовувати між країнами добросусідські відносини.

За словами Голубєва, згідно стратегічному плану розвитку нафтогазової галузі Росії, до 2020 року видобуток природного газу вестиметься переважно в шельфових зонах, зокрема, на шельфах арктичних морів і Сахаліну.

У даний час Росія розробляє родовища в Баренцовому морі, і партнерами по установці технологічного обладнання, зокрема, виступають французькі компанії. «Але дуже образливо, що сьогодні в цьому проекті практично повністю відсутня кооперація з українськими підприємствами», - підсумував Голубєв.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

450