Громадяни Молдови Габрієл Статі та Аурен Марінеску, затримані вчора у міжнародному аеропорту «Одеса» за підозрою у спробі організації державного перевороту у своїй країні, перебувають в ізоляторі тимчасового утримання в Одесі. Про це в інтерв'ю ForUm’y повідомив начальник прес-служби ГПУ Юрій Бойченко.

За його словами, зараз проходить процес «доекстрадиційної перевірки». «Тут перевіряється ціла низка умов. Після цієї перевірки буде ухвалено законне рішення. Але це відбудеться не сьогодні-завтра», - сказав Бойченко.

Пояснюючи, чому СБУ, Держмитслужба і Держприкордонслужба стверджують, що не брали участі в операції затримання скандальних молдаван, начальник прес-служби зазначив: «Річ у тім, що саме затримання проводили співробітники міліції, але у підготовці вирішувалися організаційні питання і з СБУ, і з митниками, і з прикордонниками. Тобто, вони мають на увазі, що співробітники «Альфи» не заходили у літак і не заарештовували цих громадян – в цьому не було необхідності. Зрозуміло, що це була спільна робота».

Він звернув увагу, що співробітники ГПУ не відмовляються від того, що брали участь в операції, «хоча самі ж не надягали наручники». «Ми були просто присутні, склали протокол, пред'явили їм документи, на підставі яких проходило затримання», - підкреслив Бойченко.

Як раніше писав ForUm, учора приблизно о 02:45 у міжнародному аеропорту «Одеса» були затримані громадяни Молдови Габрієл Статі та Аурен Марінеску, яких підозрюють у спробі організації державного перевороту у своїй країні. Слід зазначити, що пан Статі – один із найбагатших людей у Молдові. «У затриманні брали участь співробітники прокуратури, митної служби, СБУ і Держприкордонслужби», - повідомив прес-секретар ГПУ Юрій Бойченко.

Проте співробітники СБУ, Держмитслужби і Держприкордонслужби стверджують, що не брали участі у затриманні пана Статі. Джерело у СБУ зазначило, що співробітникам служби було відомо про затримання, безпосередньої ж участі вони у ньому не брали. «Питаннями екстрадиції займається Генпрокуратура, а затримують підозрюваних у подібних випадках співробітники міліції», - сказав він.

Як повідомляв ForUm, 5 квітня у Молдові відбулися чергові парламентські вибори, на яких перемогу здобула партія комуністів, правляча в країні з 2001 року. Наступного дня представники опозиції почали проводити у Кишиневі акції протесту, які переросли у масові безпорядки. Протестувальники розгромили і підпалили будівлі парламенту і адміністрації президента Молдови Володимира Вороніна. Справившись з безпрорядками, власті Молдови приступили до арештів їхніх призвідників. Зокрема, пан Воронін заявив, що організацію безладів у молдовській столиці фінансував Габрієл Статі, який і був затриманий в одеському аеропорту. Вчора генеральний прокурор Молдови Валеріу Гурбуля повідомив ЗМІ, що його відомство звернулося до України з проханням про екстрадицію Габрієла Статі. У ГПУ підтвердили, що вже розглядають відповідне звернення.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

590