
Більше 150 чоловік загинули внаслідок землетрусу в італійській області Абруццо. Такі дані надали у службі «швидкої допомоги».
Крім того, 1,5 тис. осіб отримали травми. Також щонайменше 100 тис. людей було евакуйовано.
Згідно з першими підрахунками, пошкоджено від 10 тис. до 15 тис. будинків. Серед них немало старовинних будівель, які представляють чималу історичну цінність.
Голова Ради міністрів Італії Сильвіо Берлусконі заявив, що передбачити землетрус, який стався у провінції Абруццо, було абсолютно неможливо. «Не існує наукових даних, які дозволяли б попереджати про землетруси», - сказав Берлусконі. Такої ж думки дотримується Гуїдо Бертолазо, який керує цивільною обороною країни.
Раніше в Італії з'явилися повідомлення, що місцевий сейсмолог Джампаоло Джуліані попереджав про можливий землетрус, проте його повідомлення залишилися без уваги. Як з'ясувалося, 29 березня стався землетрус силою у 4 бали за шкалою Ріхтера у місті Сульмоні. Воно розташоване неподалік від району, де у понеділок стався набагато сильніший землетрус, повідомив «Інтерфакс-Україна».
Учений розробив власну систему, засновану на спостереженні за виділенням у ході землетрусів хімічної речовини радону. 29 березня після підземних поштовхів у Сульмоні, дослідник оголосив, що через кілька годин відбудеться новий, потужний землетрус. Як з'ясувалося, він дійшов загалом до правильного висновку, але сильно помилився з датою. Спочатку Джуліані піддався різкій критиці властей. Тепер же «деякі повинні вибачитися переді мною», сказав сейсмолог.
Берлусконі зазначив, що тепер у будь-якому разі не час для суперечок: необхідно надати допомогу потерпілим, а вже потім думати про те, як можна уникнути нових трагедій. Прем'єр розповів, що у рятувальних операціях беруть участь майже 5 тис. осіб.
Нагадаємо, напередодні Президент України Віктор Ющенко надіслав співчуття президентові Італії Джорджіо Наполітано і прем'єр-міністрові Сильвіо Берлусконі у зв'язку із загибеллю людей під час землетрусу у регіоні Абруццо. «Разом з дружнім італійським народом ми розділяємо почуття скорботи тих, хто втратив своїх рідних і близьких», - йдеться у телеграмах.
Ющенко повідомив, що Україна у разі потреби готова надати Італії оперативну допомогу - направити рятувальний загін і мобільний госпіталь МНС.
Читайте на тему:
В Італії друга хвиля землетрусу. Загинуло 27 осіб, десятки під завалами (ФОТО)
В Італії нарахували сотню загиблих. Очікують нових поштовхів (ФОТО)