Нещодавно з глибин минулого літа вилізла тема створення коаліції між БЮТ і ПР. Правда, тепер її озвучують представники Блоку Литвина. Дві найбільші політсили в парламенті від цієї ідеї не відхрещуються, мовляв, можливо все. Та й на тлі економічної кризи в Україні пора б щось зробити, щоб підбадьорити країну. Не дарма все сильніше звучить тема про імпічмент Президенту.

Про те, чи об'єднаються «закляті друзі» БЮТ і ПР, чи відправлять нашого Президента до відставки і про насущні справи українського парламенту розповів кореспондентові ForUm’у депутат від Партії регіонів Михайло Чечетов.

- З'явилася інформація про те, що БЮТ і ПР відновили переговори про нову коаліцію. Це правда?

- Поки що ніяких переговорів не ведеться. Дійсно, ще у вересні минулого року ми розробили цілий пакет документів щодо реформування політичної системи. На жаль, БЮТ тоді зійшов з дистанції, все відіграв назад. Зараз Партія регіонів готова об'єднуватися з партіями усередині парламенту. Чим ширше буде консолідація різних політсил, тим краще. Але виникає питання, в ім'я чого об'єднаються? Для ділення портфелів? Це не для нас. Об'єднатися з БЮТ можна тільки для реалізації єдиної антикризової програми. Найголовніше, що в її основі не повинна бути закладена філософія соціального популізму, яку сповідає уряд, і яка привела країну до банкрутства.

- Чи зможе Тимошенко достроково «сколупнути» Ющенка з крісла, чи позачергові вибори вже неможливі?

- Шанси провести дострокові вибори є, і вони потрібні, адже сьогодні влада остаточно збанкрутіла. Ми не розділяємо Тимошенко і Ющенка. Це два сіамські близнюки, брат і сестра. Вони як разом прийшли на обмані в період «помаранчевих» подій, так разом і повинні назавжди піти з політичної арени України.

Що стосується варіантів дострокових виборів, то ми готові реалізувати процедуру імпічменту, але нам заважає два моменти. Перший: Президент наклав вето на закон про тимчасову слідчу комісію, де відкривається технологічна процедура імпічменту. Другий: необхідно внести зміни до Закону про Конституційний Суд, що дасть можливість організувати процедуру імпічменту. На цьому тижні на друге читання буде винесений цей закон. Сподіваюся, ми за нього проголосуємо. Як тільки набудуть чинності ці два закони, Партія регіонів ініціюватиме імпічмент.

- Але чи вдасться зробити це по термінах?

- Звичайно, це тривалий процес. Це як хліб: як би ми не захищали паростки, раніше липня ми пшеницю не зберемо. Навіть за умови ухвалення цих законів на цьому тижні, раніше вересня перевибори неможливі. У цьому контексті, було б краще взагалі не проводити ніяких дострокових президентських виборів. Це ще більше розхитає суспільство. Україні необхідні сумісні вибори Президента і вибори до парламенту.

Зараз Україна схожа на корабель, який втратив управління і летить на скелі. Тимошенко намагається крутити штурвал в один бік, Ющенко в інший. Не зрозуміло, куди шторм винесе нашу країну, але точно не в тиху гавань. Крім того, сьогодні відмінностей між БЮТ і Партією регіонів удесятеро менше, ніж між БЮТ і НУ-НС. Там напруга доходить до десяти тисяч вольт, навіть блискавки проскакують.

Україні потрібна сильна єдина влада. Вона можлива тільки після одночасних парламентських і президентських виборів. Тоді Президент країни, більшість у парламенті, ядро Кабінету міністрів будуть у команді однодумців. Не буде ніякої ворожнечі між гілками влади. Нова команда виведе Україну з кризи.

Але якщо залишиться ця ж Конституція, вибори мало що змінять. У країні буде двовладдя. Необхідно також змінити закон про вибори, щоб люди чітко бачили, кого вони вибирають. Потрібно зробити регіони більш незалежними у фінансовій сфері. А так виходить, що регіони, які заробляють гроші, віддають весь заробіток до Києва, а в столиці їм з панського плеча виділяють кошти.

- Депутати скоротили собі зарплату вдвічі, але постанова так і не набула чинності. Як можна назвати цю акцію?

- Це була піар-акція, і ніщо інше. Юлія Володимирівна «прокукурікала» на всю країну про скорочення зарплат, але не подумала, що буде далі. Допустимо, людина працює заступником міністра. Зробимо їй зарплату в дві тисячі гривень. Від її підпису залежать грошові потоки в декілька мільйонів доларів. Вона поставила підпис, і мільйон доларів у неї на рахунку в банку. Тим самим провокується корупція. Адже у чиновників є сім'ї, і вони повинні їх годувати. Завдяки скороченню зарплат ми виграємо якихось 20 мільйонів гривень, а втратимо декілька мільярдів. У гонитві за популізмом Тимошенко не думає про наслідки.

Партія регіонів зажадала, щоб усім зменшили зарплату в два рази. Мабуть, у Кабміні вже зрозуміли свою помилку. Від зарплати міністрів залежить зарплата решти чиновників. Тепер їм діватися нікуди. Раз уже вони рот відкрили, доведеться відповідати за свої дії. Верховна Рада переграла Тимошенко, поставила їй «дитячий мат». Тимошенко вимушена буде понизити зарплату всім. Вона отримає опозицію в особі всіх чиновників. Тоді вони їй не допоможуть на виборах. Юлія Володимирівна не тільки 8%, як у Тернополі, але і 1% не набере.

- До речі, ПР зайняла третє місце в Тернополі на виборах депутатів в обласну раду. Ви чекали такого результату?

- Відверто кажучи, це було несподівано. Але ми дуже раді. У лігві політичних опонентів ми отримали 10% голосів. Наш рейтинг зріс на 6%. Це означає, що довіра до влади впала. НУ-НС взагалі набрав 5-6%. Це повний крах БЮТ і НУ-НС, які навіть у своїх базових регіонах не мають ніякої підтримки.

- Депутат з НУ-НС запропонував новий законопроект. Згідно йому створюється місцева поліція, яка координує свої дії з МВС. Як оцінюєте таку інновацію?

- Цей законопроект мені незрозумілий. Хочуть зробити кишенькову міліцію, потім кишенькового прокурора, потім кишенькову СБУ, потім кишенькову військову частину. Що тоді буде? Ситуація в суспільстві непроста, і міські силові структури будуть іграшкою в руках політиків. Мер, який конфліктуватиме з центральною владою, може застосовувати проти неї міліцію. Так і до стрілянини дійде.

Навіщо нам платити ще за місцеву міліцію, щоб ці «мордовороти» виконували команду місцевих княжків? Добре, якщо мером буде така м'яка людина, як Черновецький, а якщо це буде хто інший? Такий законопроект невчасний, приймати його не потрібно.

- Уряд невпинно виконує вимоги МВФ. Україна все ж таки отримає другий транш?

- Отримати ми його можемо, але потрібно чітко визначити, куди ми його витратимо. Адже гроші МВФ нам дає на драконівських умовах. Серед раніше перерахованих пунктів передбачається і збільшення пенсійного віку в Україні для чоловіків з 60 років до 65, для жінок з 55 до 60. Ми не Японія, де середня тривалість життя 82 роки. У нас середній вік життя – 63-64 роки. Виходить, люди навіть до пенсії доживати не будуть.

Плюс до всього, ми повністю повинні зняти всі компенсації на комунальні послуги, вони повинні бути переведені на ринкові ціни. Знімаються також пільги для малого бізнесу. Під асфальт закочуються всі малі і середні підприємства.

Крім того, Україна вже взяла у МВФ чотири мільярди доларів, але куди пішли ці гроші від влади, ми так і не дізналися. Поліпшення у фінансовій системі ми не бачимо, курс долара як і раніше високий. У жодній країні світу національна валюта не знецінилася так сильно, як в Україні. До чиїх рук, які не крали, прилипнули ці гроші? Я впевнений, вони вже в президентському передвиборному фонді. Але чому наші діти і внуки повинні віддавати борги за політичні ігрища Ющенка?

Простіше взяти кредит у Росії під конкретні інвестиційні проекти. Ці гроші підуть у реальний сектор економіки. Але брати їх у РФ не хочуть через політику.

- Комісія ВРУ з питань розслідування діяльності київської міської влади засумнівалася в психічному здоров'ї Черновецького. Це привід для відставки мера?

- Ви знаєте, що раз на рік Президент США проходить медичне обстеження. Якщо раптом по медичних свідченнях буде ясно, що він не відповідає виконуваним ним функціям, біля штурвалу країни повинна стати інша людина. Ви пам'ятаєте, коли Бушу робили операцію, він на цей час передав усе кермо влади своєму віце-президентові.

Медичні обстеження наші політики повинні проходити систематично, як і в будь-якій іншій країні. Але ми не повинні робити з цього шоу.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

923