Суспiльство

СБУ шукала в «Нафтогазі» газові контракти Тимошенко?

У НАК «Нафтогаз» здивовані несанкціонованими силовими діями СБУ зробленими сьогодні в будівлі компанії. Про це, як передає кореспондент ForUm’у, заявив глава прес-служби НАК «Нафтогаз» Валентин Землянський.

«З СБУ ми в такому ключі співпрацюємо відучора. До сьогоднішнього моменту не було жодної передумови для проведення подібних дій», - сказав він.

Як вважає Землянський, на даний момент інцидент з НАК «Нафтогаз» вичерпаний.

Він також підкреслив, що спецслужби продовжують свою роботу в актовому залі НАК. «Усі необхідні документи їм надані», - заявив Землянський.

Спікер компанії також зазначив, що заступник глави «Нафтогазу» Ігор Діденко зараз розбирається з ситуацією, оскільки під час інциденту його не було на місці. За словами Землянського, Діденко знаходився в Секретаріаті Президента.

Він також підкреслив, що працівникам СБУ дали завдання вилучити у НАК «Нафтогаз» певні документи, зокрема, січневі газові контракти між «Нафтогазом» і «Газпромом».

Відповідаючи на запитання, як себе почуває заступник головного бухгалтера НАК «Нафтогаз України» Надія Кушнір, Землянський сказав, що її відвезли в Київську міську клінічну лікарню №4 з діагнозом «гіпертонічний криз».

Як повідомляв ForUm, сьогодні працівники СБУ захопили будівлю НАК «Нафтогаз України». Співробітники СБУ проводять слідчі дії в рамках розслідування кримінальної справи, порушеної за фактом заволодіння посадовими особами компанії 6,3 млрд. кубометрів природного газу. Також вони зажадали оригінали угод з «Газпромом» на транзит і постачання природного газу на 2009-2019 роки.

Нагадаємо, Служба безпеки України 2 березня порушила кримінальну справу за фактом заволодіння посадовими особами НАК «Нафтогаз України» за попередньою змовою з групою осіб 6,3 млрд куб. м транзитного природного газу на суму понад 7,4 млрд грн.

У рамках справи був затриманий заступник начальника відділу Енергетичної регіональної митниці Державної митної служби Тарас Шепітько.

Служба безпеки заявляє, що розслідування кримінальної справи відбувається під наглядом Генеральної прокуратури України і в строгій відповідності із законом з використанням усіх повноважень, наданих службі.

Перешкода слідчим діям з боку сторонніх осіб є порушенням чинного законодавства, тому СБУ попереджає, що жорстко реагуватиме на будь-які спроби незаконного втручання.

Лєра Нєжина