Якщо ви думаєте, що найбіднішими і найнещаснішими в Україні є, власне, її громадяни – то ви дуже помиляєтеся. Але про все по порядку.

Юлія Володимирівна Тимошенко на минулому тижні пообіцяла віце-президентові Єврокомісії Ферхойгену (!) «ввести мораторій на підвищення податків для малого й середнього бізнесу». У що, враховуючи історію з підвищенням транспортного збору для власників авто (бізнесмени навряд чи їздять на трамваях), віриться мало. Та й взагалі, при чому тут Ферхойген? Він що, представник середнього і малого бізнесу? Тримає в Києві мережу рундуків? Торгує на Бессарабському ринку воблою?.. Незрозуміло.

А тим, кому на позаминулому тижні було незрозуміло звільнення міністра фінансів Пинзеника, прем'єр-міністр також знайшла що відповісти. Виявляється, у людини з багатозвучним прізвищем була, цитую Юлію Володимирівну, «спокуса підправляти економічну ситуацію за рахунок збільшення податків». А у неї самої, звісна справа, в цьому питанні абсолютно інша «стратегічна позиція». Особливо напередодні виборів. І незрозуміло тепер, як прем'єр збирається ліквідувати рекордний дефіцит бюджету – якщо навіть податки вона нібито не збирається підвищувати…

Рада, до речі, проголосувала за звільнення «українського Гайдаря». А ось відправити до відставки першого віце-спікера Лавриновича – відмовилася. Пропозиція БЮТ не набрала потрібного числа голосів. Цікаво, однак, що 26 голосів «за» дали комуністи. При тому, що у фракції їх 27.

Київський міжнародний інститут соціології на тижні оприлюднив черговий страшний для Президента рейтинг. Що цікаво: хто б із соціологічних «контор» не рахував рейтинг Віктора Андрійовича – у всіх виходять рекордно низькі показники (а значить, про замовлений характер досліджень говорити важко). Коротше, згідно даним КМІС, більшість опитаних (71%) вважають, що Ющенко повинен негайно піти у відставку. І лише 19% хочуть, щоб «переможець третього туру» залишився на своїй посаді до закінчення терміну повноважень.

71% - це, звичайно, багато. Але менше, ніж свого часу було у Єльцина (Бориса Миколайовича тоді готові були четвертувати чи не дев'ять росіян з десяти, але у результаті йому «дивом» вдалося пройти на другий термін). І все таки. Якщо сім громадян України з десяти бажають тобі усіляких напастей, то варто задуматися… Цікаво, чи прокоментує ці дані сам Президент? Адже він у нас майстер відповідати на «незручні запитання» - пригадаємо хоч би запитання про те, скільки йому потрібно грошей, щоб назавжди покинути Україну…

Готівковий долар на тижні виріс у ціні ще на 30-40 копійок. А Національний банк України заявив про можливість... понизити курс до 7 гривень за 1 «зелений». Але це, схоже, з серії «відділ фантастики поверхом вище». Тому замість того, щоб захищати громадян України від банківського свавілля в умовах валютної нестабільності, НБУ... допомагає банкам. Вони, звичайно, дуже-дуже бідні. І тому їм терміново потрібне т.з. «рефінансування». За наш з вами рахунок, зрозуміло.

Загалом, за логікою НБУ, якщо банки, умовно кажучи, приймають депозити від частини населення під 10%, а потім ці гроші дають у борг іншій частині населення під 15%, то їм потрібно в терміновому порядку допомагати. Особливо тим, що видавали кредити у валюті. Наприклад, людина брала іпотеку зі щомісячним платежем у 500 доларів, коли долар коштував 5 гривень. І платила 2500 гривень. А зараз вимушена платити 4250. Тобто майже в два рази більше. При тому, що через кризу доходи населення різко впали (когось взагалі звільнили). Але ж їжакові зрозуміло, що в такій ситуації допомагати слід насамперед банкам. Ну, а кому ще? Не цим же лохам, які запряглися в іпотеку?..

А щоб праведний гнів населення не вилився в щось більше, Нацбанк засекретив дані про «рефінансування» банків. Ось така «прозорiсть»…

Віктор Янукович також дарма часу не втрачає. На минулому тижні лідер Партії регіонів, «яка не піддається розколу», пообіцяв, що найближчими днями його політична сила «оформить і оприлюднить антикризову програму». Загалом, в умовах кризи кожен розважається в міру своїх сил і можливостей: Тимошенко валить усе на Пинзеника, Ющенко пропонує привласнювати військовим частинам імена Бандери і Шухевича, а Віктор Федорович тішить себе засіданнями «опозиційного уряду» і сподівається коли-небудь повернутися у владу.

Тим часом, лідера кримських комуністів Грача виключили зі складу президії Центрального комітету Компартії України. Проти виключення проголосували тільки представники півострова (принцип особистої відданості ніхто не відміняв). Якщо пригадати, що не так давно лідер КПУ Симоненко заявив про розлучення з дружиною і народження дитини від коханки, а Грача начебто розглядали як альтернативу Петру Миколайовичу, то ситуація здається забавною. Леоніда Івановича тепер можуть охрестити «лідером меншовиків» - по аналогії з партією-прародителькою. А «дрібних сошок», що не вчасно «прилучилися» до Грача, - і зовсім виключити з КПУ з формулюванням «за відмову коливатися разом з лінією партії»…

Черновецький відпалював: вирішив випускати диски зі своїми піснями і «заробляти по 1 мільйону доларів за день». Просто Елвіс Преслі доморослий! Але сам Леонід Михайлович відмовляється порівнювати себе з кимось із земних співаків: «Хто співає краще за мене? Ніхто, тільки Бог!..». Ось така завидна впевненість у собі у київського мера.

А поки в центрі Києва цілком легально «фунциклюють» VIP – кубла, глава МВД Луценко вирішив зайнятися повіями, що стоять уздовж українських доріг. І підвищити штрафи за цю, мне-е-е, діяльність. Так само як і спустити три шкури з тих, хто жене вдома самогон і продає його, скажімо, сусідам. Ні, ну ми всі зрозуміли. Не кожен може собі дозволити нині дівчинку за 200 баксів за годину А тут на будь-якій окружній дорозі – маса демпінгових пропозицій. Та й споювати населення набагато простіше, маючи підпільний лікеро-горілчаний заводик. Але і там і там, як мовиться, «все схоплено» - а тому пропозиції Юрія Віталійовича більш нагадують лобіювання інтересів структур, які і проституцією, і самогоноварінням займаються в «промислових масштабах». Звичайно, якщо завтра Луценко доповість про ліквідацію двох-трьох десятків «елітних» борделів, ми змінимо свою думку.

Між іншим, нові часи народжують і нові прислів'я. Наприклад, таке: кому криза, а кому мати рідна. Ось, скажімо, кажанам в Україні пощастило саме в розпал кризи. Ви сміятиметеся, але Верховна Рада на тижні ратифікувала угоду «Про охорону рукокрилих кажанів у Європі». Законопроект був прийнятий аж з третьої спроби (перша відбулася ще 14 січня). Родзинка його – у виділенні на охорону кажанів – увага! – 7 мільярдів гривень.

Громадяни України – суцільно щасливі люди. І лише банкам з кажанами необхідно всіляко допомагати, щоб вони не загнулися від важкого життя.

Кохаймося!

Завжди ваш

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

993