Посольство Російської Федерації в Україні називає «необгрунтованим демаршем» заяву Міністерства закордонних справ України Володимира Огризка щодо російського посла Віктора Черномирдіна. Про це ForUm’у повідомили в прес-службі посольства.
У посольстві зазначили, що недружній стосовно Росії і, зокрема, російських дипломатів тон заяв Міністерства закордонних справ України став, «на жаль, уже звичайною справою». «Російський посол Черномирдін, інші представники Російської Федерації неодноразово говорили про те, що подібний стиль спілкування не сприяє конструктивному розвитку наших двосторонніх відносин», - мовиться в повідомленні.
У посольстві підкреслили, що Черномирдін у бесіді з Огризком заявив, що в даний час Україна і Росія повинні тісно взаємодіяти з метою подолання економічної кризи.
«Глава російської дипломатичної місії також нагадав про те, що Росія і Україна – великі економічні партнери. Про це говорять і цифри – товарообіг між нашими країнами склав у минулому році близько 44 мільярдів доларів. У цей кризовий період Україна об'єктивно зацікавлена в російському ринку», - цитує прес-служба посольства слова Черномирдіна.
Посольство Росії в Україні обіцяє надалі робити все можливе, щоб відносини між країнами і народами залишалися дружніми і взаємовигідними, оскільки необгрунтовані демарші, подібні вчорашньому, йдуть їм лише на шкоду.
Нагадаємо, 17 лютого за ініціативою української сторони відбулася зустріч посла Російської Федерації в Україні Віктора Черномирдіна і міністра закордонних справ України Володимира Огризка.
Міністр попередив посла РФ Черномирдіна, що його можуть оголосити персоною нон-грата в Україні.
Огризко також виразив протест щодо недружніх і украй недипломатичних оцінок, коментарів і висловів Черномирдіна в адресу України і її керівництва.
Разом з тим увага посла РФ була привернута до того, що згадані вище дії можуть стати причиною застосування українською стороною положень ст.9 Віденської конвенції про дипломатичні стосунки від 18 квітня 1961 року. Ця стаття передбачає, що держава перебування може у будь-який момент, не мотивуючи своє рішення, оголосити керівника або співробітника представництва іншої держави персоною нон грата.
