Суспiльство

У ЄС заявляють, що Україна і Росія підірвали свою репутацію

Європейський комісар з питань зовнішньої політики і європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер говорить про уроки, винесені із нещодавньої газової кризи, називаючи першою позицією підірвану репутацію як України, так і Росії.

У понеділок у Брюсселі на прес-конференції, яка відбулася після закінчення засідання Ради ЄС з питань загальних справ і зовнішніх відносин, єврокомісар сказала: «Перш за все, я думаю, що обоє - Росія і Україна - підірвали до себе довіру і репутацію як надійних постачальника енергетики і транзитної країни. Це має бути сказано».

Другим пунктом вона назвала продемонстровану єдність Європейського Союзу, коли «ми говорили в один голос».

«І третє, про що зараз ми думаємо, так це те, що енергетична безпека повинна бути найвищим пріоритетом, і це дуже хороший збіг, що президентство поставило це як одне із найбільших тем», - додала Ферреро-Вальднер, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Віце-прем'єр головуючої у ЄС Чехії Олександр Вондра, у свою чергу, знову наголосив на тому факті, що президентство і Європейська комісія посадили сторони за стіл переговорів. «Якщо ви пам'ятаєте, вони відмовлялися від переговорів, намагаючись залучити нас у цю гру», - додав він, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Вондра також вважає, що ЄС «вивчив певні уроки із минулих подій». «У той час, коли криза ліквідована, багато що має бути зроблене для того, щоб уникнути аналогічних ситуацій у майбутньому. Ми хочемо широку підтримку для планів, які будуть фокусовані на головних сферах. Деякі важливі рішення будуть ухвалені під час весняного засідання Ради ЄС», - сказав він.

Серед таких планів чеський віце-прем'єр назвав завершення роботи над законодавством для внутрішнього енергетичного ринку, розвиток інфраструктури і взаємозв'язку, відпрацювання механізму надзвичайних постачань і четверте - диверсифікація.