Суспiльство

МНС підвищить рівень захисту населения від природного лиха

Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій і у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в поточному році планує підвищити рівень захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру.

Як повідомили в прес-службі МНС, про це заявив міністр з надзвичайних ситуацій Володимир Шандра під час розширеної колегії міністерства.

Крім того, за словами Шандри, в 2009 році МНС працюватиме над запобіганням виникненню надзвичайних ситуацій; підвищенням ефективності реагування сил МНС на надзвичайні ситуації різного характеру; створенням системи екстреної допомоги населенню по єдиному телефонному номеру «112». Ще одним пріоритетним завданням міністр назвав заходи щодо зняття з експлуатації ЧАЕС і перетворення об'єкту «Укриття» в екологічно безпечну систему, - передає «УНІАН».

У той же час міністр зазначив, що впродовж 2008 року МНС виконало всі пріоритетні завдання, поставлені Президентом України і урядом. За словами Шандри, в 2008 році виникли на 15,5% менше надзвичайних ситуацій, ніж у 2007 р., і хоча кількість надзвичайних ситуацій державного рівня не змінилася, кількість надзвичайних ситуацій регіонального рівня знизилася майже втричі.

«Минулого року була проведена значна робота, і ми її бачимо. Завдання, поставлені Президентом і урядом, і, без перебільшення – народом України, в цілому виконані. Реагування на резонансні ситуації заслуговують на найвищу оцінку», - сказав він.