Суспiльство

Прокуратура не дозволить залишити Київ без води

Прокуратура не дозволить залишити Київ без води

Прокуратура Києва внесла розпорядження до АЕК «Київенерго» з вимогою не припиняти ВАТ «АК «Київводоканал» постачання електроенергії.

Як повідомили в прес-службі прокуратури столиці, відключення ВАТ «АК «Київводоканал» від електропостачання може привести до необоротних наслідків, насамперед, погіршення санітарного, епідемічного і екологічного благополуччя, а також до складної соціальної ситуації на території столиці.

Зазначимо, що ВАТ «АК «Київводоканал» є єдиним підприємством у Києві, яке задовольняє потреби жителів столиці, медичних установ, дитячих садів, установ освіти, пожежних частин та інших установ і організацій у водопостачанні, водовідведенні, очищенні води і стоків, - передає «УНІАН».

Заплановане «Київенерго» відключення від електропостачання стратегічного об'єкту життєзабезпечення столиці, насамперед, порушує основні конституційні права громадян, а також вимоги закону України «Про питну воду і питне водопостачання», яким категорично забороняється відключення об'єктів питного водопостачання і водовідведення від систем енергопостачання, закону «Про забезпечення санітарного й епідемічного благополуччя населення», відповідно до якого громадяни мають право на безпечні для здоров'я і життя харчові продукти, питну воду, умови праці, навчання, виховання, побуту, відпочинку і навколишнє природне середовище.

Крім того, законом України «Про теплопостачання» заборонено відключення від систем енерго-, газо- і водопостачання об'єктів життєзабезпечення і стратегічного призначення.

Більш того, відключення «АК «Київводоканал» від електропостачання приведе до масового підвищення споживання електричної енергії і перевантаження систем електропостачання, до виникнення системних аварій на об'єктах життєзабезпечення столиці, зменшення рівня забезпечення теплом, гарячою водою населення, розморожування систем теплопостачання і так далі.

Розпорядження прокуратури столиці, внесене до АЕК «Київенерго», підлягає негайному виконанню.

Як повідомляв ForUm, 22 січня «Київенерго» заявило про початок відключення найбільших боржників за теплову й електричну енергію.

23 січня енергетична компанія також офіційно попередила керівництво ВАТ АК «Київводоконал» про припинення електропостачання з 10.00 27 січня.

За даними «Київенерго», борг ВАТ «АК «Київводоканалу» на кінець 2008 року складав 412, 392 млн. грн. За перші тижні нового року компанією спожито електроенергії на загальну суму 19 млн. грн., при цьому сплачено лише 1 млн. грн., що складає 5%.