Постачання газу в країни Європи почнуться відразу після того, як Російська Федерація почне подавати його до України, - заявила прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.
«Якщо газ буде поданий сьогодні, він відразу ж буде відправлений (у європейські країни – ред.)», - сказала вона на зустрічі з прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо в середу в Києві.
При цьому їй важко відповісти на запитання словацького прем'єра про те, коли Словаччина зможе отримати газ.
«Тільки адекватна відповідь на запитання, хто затримує постачання, може дати відповідь на ваше питання», - заявила вона.
Прем'єр знову підкреслила, що Україна є надійним партнером як Росії, так і країн ЄС у газових постачаннях, - повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Тимошенко також зазначила, що Україна не може допомогти Словаччині газом власного видобутку, оскільки сама відчуває його дефіцит.
«Україна не забезпечена газом навіть для своїх власних потреб», - сказала вона.
Фіцо зазначив, що Словаччина гостро відчуває нестачу газу. «Через 12 днів ми будемо вимушені приступити до таких заходів, яких в історії Словаччини ще не було», - сказав він.
Також Фіцо сказав, що словацькі підприємства працюють «на технологічному мінімумі».
Як повідомляв ForUm, постачання російського газу в країни Європи через територію України як і раніше не відновлені, незважаючи на домовленості між представниками Києва, Москви і Брюсселя.
У вівторок «Газпром» заявив про відновлення прокачування палива в західному напрямі через українську газотранспортну систему. Проте глава російської газової компанії зазначив, що у вівторок увечері «Нафтогаз України» відмовився експортувати російський газ через газовимірювальну станцію «Ужгород» у напрямі Словаччини.
Україна у свою чергу зазначила, що не може пропускати газ через газовимірювальну станцію «Суджа», куди у вівторок Росія почала подавати газ, оскільки це залишить без палива декілька областей - Донецьку, Одеську і частково Дніпропетровську.
